Brytyjski sąd uniewinnił muzułmanina, który krzycząc „Allahu akbar” zaatakował policjantów mieczem

Mohiussunnath Chowdhury, kierowca Ubera, który groził policjantom przez Pałacem Buckingham i krzyczał „Allahu akbar!”, został uniewinniony przez brytyjski sąd. Uznano, że nie chciał przeprowadzić aktu terrorystycznego.

Do incydentu doszło 25 sierpnia zeszłego roku około godz. 20.30. 27-letni Chowdhury podjechał do blokady na końcu alei The Mall przez pałacem i zatrzymał się przed policyjną furgonetką. Gdy mundurowi zabezpieczający siedzibę królowej Elżbiety II podeszli do auta, spodziewając się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, ten sięgnął po miecz samurajski i zaczął krzyczeć „Allahu akbar!”.

Doszło do szarpaniny z trzema policjantami. Podczas próby obezwładnienia napastnika dwaj funkcjonariusze odnieśli obrażenia. Z ranami ciętymi na rękach trafili do szpitala.

Oskarżony zapewniał przed sądem, że nie zamierzał nikomu zrobić krzywdy. Przekonywał, że chciał popełnić „samobójstwo przez policjanta” – zostać zabitym w proteście przeciwko działaniom brytyjskiego rządu wymierzonym w muzułmanów.

Chowdhury twierdził, że wpadł w depresję gdy zobaczył, że ataki koalicji pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej w Jemenie są przeprowadzane przy użyciu brytyjskiej broni.

W sądzie odczytano list pozostawiony przez 27-latka na komputerze jego siostry w Luton w hrabstwie Bedfordshire, gdzie mieszkał. „W czasie gdy będziesz to czytać, ja już będę w Raju z Allahem. Powiedz wszystkich, że ich kocham i że powinni walczyć z wrogami Allaha” – prosił Chowdhury.

„Królowa i jej żołnierze trafią wszyscy do ognia piekielnego. Poszli na wojnę na muzułmanami i zabijają ich bez litości. Są wrogami, z którymi Allah każe nam walczyć” – wyjaśnił mężczyzna, który ledwie miesiąc wcześniej został praktykującym muzułmaninem.

Ujawniono również, że podczas pobytu w więzieniu, gdzie oczekiwał na proces, Chowdhury narysował islamskiego bojownika, który strzela do policjanta przed siedzibą premiera na Downing Street. Obrazek ten przyczepił do ściany celi. Narysował także samolot wbijający się w World Trade Center.

Po niemal 12 godzinach debatowania nad wyrokiem sędziowie orzekli, że oskarżony nie jest terrorystą i że nie doszło do próby przeprowadzenia zamachu. Chowdhury został uniewinniony.

[Z tego wniosek, że jeśli tylko nie jest się terrorystą, można np. poranić policjantów… może i poobcinać im głowy?
W USA podobno mawia się „Nobody fights a cop and lives”, co wcale głupie nie jest – admin]

/TVP Info/
https://www.magnapolonia.org/

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2018-12-20) | https://marucha.wordpress.com/2018/12/20/brytyjski-sad-uniewinnil-muzulmanina-ktory-krzyczac-allahu-akbar-zaatakowal-policjantow-mieczem/

Skip to content