W Łodzi wprowadzono biletomaty z ukraińską wersją językową

Aktualizacja: 2018-12-19 9:52 am

MPK Łódź wprowadziło ukraińską wersję językową do biletomatów komunikacji miejskiej. Wcześniej podobnie postąpiono we Wrocławiu i w Poznaniu. W Łodzi już co piąty wniosek o wydanie biletu okresowego składają obcokrajowcy – najczęściej Ukraińcy.

Od dziś, tj. 18 grudnia, w łódzkich tramwajach i autobusach działają mobilne biletomaty z komunikatami w języku ukraińskim. Zamontowano łącznie 737 takich urządzeń. Z kolei do końca roku w 21 biletomatach stacjonarnych mają pojawić się komunikaty w języku ukraińskim. Wcześniej dostępne były w języku angielskim i niemieckim. Ukraińcy nie muszą już zatem znać języka polskiego lub języków zachodnich, żeby skorzystać z biletomatów. […]

Całość: Kresy.pl (18 grudnia 2018)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105834 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]