Aktualizacja strony została wstrzymana

Francja: piewcy świeckości i masoneria ramię w ramię przeciw Bożemu Narodzeniu

Działające na południu Francji tzw. Obserwatorium Laickości Prowansji (OLPA) wniosło skargę do Trybunału Administracyjnego w Marsylii domagając się wydania wyroku zakazującego umieszczenia szopki bożonarodzeniowej w budynku merostwa w Salon-de-Provence.

Na tą antykatolicką nagonkę odpowiedział pisemnie pierwszy zastępca mera miasta, wiceprzewodniczący Metropolii Aix-Marsylia-Prowansja, Michel Roux. Prezentujemy treść jego wystąpienia:

Panie przewodniczący Obserwatorium Laickości Prowansji,

W czasie gdy nasz Naród ma potrzebę zgody i pokoju, skierowaliście do Trybunału prośbę o zakazanie wystawienia szopki bożonarodzeniowej, tradycyjnie instalowanej w holu merostwa Salon-de-Provence.

Czy wie Pan, że „Noël” (po francusku Boże Narodzenie,  przyp. red.) pochodzi od łacińskiego „Natalis”, co znaczy Narodzenie. Narodzenie, o które chodzi, to przyjście na świat Jezusa z Nazaretu, nieco ponad 2 tys. lat temu.

Dlaczego więc nie zabronić świetlnych iluminacji na budynku merostwa i choinki na jego terenie?

Boże Narodzenie to nie rocznica urodzin Mikołaja rozdającego prezenty, tylko Jezusa.

Zakazanie jedynie szopki bez zakazu wszystkich manifestacji publicznych jakie mają miejsce z okazji tego święta jest tak samo głupie jak zezwolenie na jarmark wędliniarski z jednoczesnym zakazem spożywania w tym dniu tych wyrobów.

Szopka, zwłaszcza w Prowansji, jest tradycją i niech Pan się nie stara, bym uwierzył, że tradycja ta jest Panu obca.

Jest Pan niszczycielem marzeń, jest Pan dusicielem sensu, a my potrzebujemy sensu w naszym życiu. Społeczeństwo, które stra

ciło swój sens, które nie ma żadnej wizji i w nic nie wierzy, nie może daleko zajść.

Szopka, to Boże Narodzenie i Boże Narodzenie to szopka betlejemska.

Dlaczego ignorować tą oczywistość?

Mam zaufanie do wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju. Oczekuję ze spokojem decyzji Trybunału, mając nadzieje, że zdrowy rozsądek zwycięży!

Nie życzę Panu Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, Panie prezydencie Obserwatorium Laickości Prowansji, by nie zranić Pańskiej laickiej filozofii.

***

Obsrwatorium Laickości Prowansji powstało w 2002 r. i ściśle współpracuje z lożami masońskimi. 15 grudnia w czasie konferencji „Walka laicka, dzisiaj”, zorganizowanej w siedzibie Wielkiego Wschodu Francji w Paryżu, OLPA, przedstawiło swój raport z lat 2017-2018, zatytułowany „Na rzecz laickości dla Republiki”.

Franciszek L. Ćwik

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-12-18) | https://www.pch24.pl/francja--piewcy-swieckosci-i-masoneria-ramie-w-ramie-przeciw-bozemu-narodzeniu,64906,i.html

Skip to content