Wolność mediów po francusku. Usunęli napis nieprzychylny Macronowi

Aktualizacja: 2018-12-17 3:24 pm

Państwowa stacja France 3 dopuściła się manipulacji w trakcie relacji z protestu „żółtych kamizelek”. Zmieniła fotografię, usuwając z niej część napisu na transparencie krytykującym prezydenta Emmanuela Macrona.

uczestnik protestu

uczestnik protestu “Źółtych kamizelek” z transparentem “Macron Degage” (“Macron spadaj”) fot. Twitter @patrick_edery

Program informacyjny, w którym pokazano relację na żywo z protestu „żółtych kamizelek” w Paryżu emitowany był sobotę wieczorem w państwowej telewizji France 3. Jak się później okazało fotografia, która pojawiła się na ekranie w trakcie gdy prowadząca program zapowiadała połączenie z będącym na miejscu reporterem, została wyretuszowana w ten sposób, że usunięto z niej nieprzychylny prezydentowi Emmanuelowi Macronowi napis.

W rzeczywistości na transparencie trzymanym przez protestującego widniało hasło „Macron dégage” co oznacza „Macron spadaj”.

https://twitter.com/patrick_edery/status/1074344172818259969

Utrzymywana z pieniędzy podatnika stacja France 3 twierdzi, że usunięcie nieprzychylnego Emmanuelowi Macronowi hasła to „błąd pracownika”.

Źródło: Twitter @patrick_edery

Za: Najwyższy Czas! (17/12/2018) -- [Org. tytuł: «WolnośÄ‡ mediów po francusku. Usunęli napis nieprzychylny Macronowi (VIDEO)»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105806 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]