Aktualizacja strony została wstrzymana

Wolność mediów po francusku. Usunęli napis nieprzychylny Macronowi

Państwowa stacja France 3 dopuściła się manipulacji w trakcie relacji z protestu „żółtych kamizelek”. Zmieniła fotografię, usuwając z niej część napisu na transparencie krytykującym prezydenta Emmanuela Macrona.

uczestnik protestu

uczestnik protestu „Źółtych kamizelek” z transparentem „Macron Degage” („Macron spadaj”) fot. Twitter @patrick_edery

Program informacyjny, w którym pokazano relację na żywo z protestu „żółtych kamizelek” w Paryżu emitowany był sobotę wieczorem w państwowej telewizji France 3. Jak się później okazało fotografia, która pojawiła się na ekranie w trakcie gdy prowadząca program zapowiadała połączenie z będącym na miejscu reporterem, została wyretuszowana w ten sposób, że usunięto z niej nieprzychylny prezydentowi Emmanuelowi Macronowi napis.

W rzeczywistości na transparencie trzymanym przez protestującego widniało hasło „Macron dégage” co oznacza „Macron spadaj”.

https://twitter.com/patrick_edery/status/1074344172818259969

Utrzymywana z pieniędzy podatnika stacja France 3 twierdzi, że usunięcie nieprzychylnego Emmanuelowi Macronowi hasła to „błąd pracownika”.

Źródło: Twitter @patrick_edery

Za: Najwyższy Czas! (17/12/2018) | https://nczas.com/2018/12/17/wolnosc-mediow-po-francusku-usuneli-napis-nieprzychylny-macronowi-video/ |WolnośÄ‡ mediów po francusku. Usunęli napis nieprzychylny Macronowi (VIDEO)

Skip to content