USA: Zajęcia uczniów szkoły publicznej w klinice aborcyjnej

Aktualizacja: 2007-06-12 12:00 am

Rodzice z miejscowości Manchester w stanie New Hampshire wyrażają głębokie oburzenie w związku z dotarciem do nich informacji o tym, iż ich dzieci zostały w ramach “zajęć specjalnych” zaprowadzone do pobliskiej kliniki aborcyjnej.

W wyniku porozumienia organizacji YMCA (Youth Male Christian Association) oraz Wydziału Edukacji, grupa 41 uczniów z klas 7-8 została bez wiedzy rodziców zaprowadzona 6 czerwca br. do kliniki Planned Parenthood.
Po licznych protestach rodziców, przedstawiciele Wydziału Edukacji przeprosili za ten incydent, a zastępca Wydziału, Frank Bass zapewnił, że tego typu wycieczka “była pierwszą i ostatnią”. Burmistrz miasta Frank Guinta powiedział, że “Jest bardzo rozczarowany” postawą YMCA i dodał, że “Nie wydaje mi się, aby [wycieczka ta] była odpowiednia dla tej grupy wiekowej, jak również nie wydaje mi się by tego typu informacje w programie szkolnym były odpowiednie dla tej grupy wiekowej.”

Joyce Palmer, dyrektor “chrześcijańskiej” organizacji YMCA nie dostrzega jednak niczego złego i w wywiadzie prasowym broni swojej decyzji. “Zamierzeniem było przekazanie informacji dzieciom, które wkrótce rozpoczynają wakacje, podczas których będą pozbawione odpowiedniego wsparcia, tak ze strony szkoły jak i domu. […] Zamierzeniem nie było zaprowadzenie do kliniki aborcyjnej. To słowo nie było nigdy wypowiedziane” – mówi J. Palmer.

Decyzji broni również dyrektorka szkoły Parkside Middle School, Dawn Michaud, nazywając wycieczkę “poszukiwaniem pracy” (Job fair).

Największy w Stanach Zjednoczonych aborcyjny koncern o nazwie “Planowane Rodzicielstwo” (Planned Parenthood), posiadający na terenie Stanów Zjednoczonych prawie 900 klinik aborcyjnych, utrzymuje się w 1/3 z dotacji rządowych, wynoszących prawie 300 milionów dolarów rocznie. W klinikach Planned Parenthood dokonuje się masowego ludobójstwa nienarodzonych dzieci i prowadzi się “edukacyjne” programy namawiające do i ułatwiające tzw. aborcję.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1058 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]