Walka z Bożym Narodzeniem trwa. Amerykańskim ateistom przeszkadzają biblijni mędrcy

Aktualizacja: 2018-12-14 9:54 am

Wojujący ateiści w amerykańskim stanie Michigan grożą jednej ze szkół procesami sądowymi za umieszczenie na frontonie szkoły biblijnej sceny z mędrcami.

Walka z Bożym Narodzeniem trwa. Amerykańskim ateistom przeszkadzają biblijni mędrcy

źródło: pixabay.com

Aktywizacja organizacji ateistów w pięćdziesięciotysięcznym hrabstwie Newaygo, w stanie Michigan, związana jest z okresem świątecznym, gdy w wielu miejscach publicznych w Stanach Zjednoczonych eksponowane są wystroje nawiązujące do historii biblijnych i narodzenia Chrystusa. Skoordynowane działania ateistów zmierzają do eliminacji z przestrzeni publicznej wszystkiego, co może nawiązywać do religijnego charakteru świąt. Pod ostrzałem ateistów są w szczególności obiekty administracyjne oraz placówki edukacyjne, prowadzone jako publiczne.

Taka sytuacja ma też miejsce w hrabstwie Newaygo, gdzie przeciwnikom religii nie podoba się dekoracja usytuowana na frontonie budynku publicznej szkoły, urządzona w formie biblijnej sceny, przedstawiającej mędrców. Organizacja, która jest zjednoczeniem aktywistów „walczących o prawa obywateli” ze stanu Michigan żąda likwidacji biblijnej sceny nie tylko z frontonu szkoły ale z całego terenu szkolnego. W ich opinii, obecna lokalizacja narusza konstytucję amerykańską. W odpowiedzi na żądania ateistów kierownictwo szkolnego okręgu ogłosiło w sieciach społecznościowych, że zawsze w scenie z mędrcami widziało w pełni świecką myśl, związaną z mądrością.

Taka odpowiedź jest już w części wycofaniem się władz oświatowych z uznawania religijnego charakteru okresu świątecznego, choć uznaje ich rolę w tradycji społeczności lokalnej. Jak podaje „Sedmica.ru”, większość mieszkańców hrabstwa Newaygo nie zgadza się na żądania organizacji ateistów i jest przeciwna ściąganiu dekoracji o biblijnym charakterze. Mieszkańcy uważają, że należy uszanować 70-letnią tradycję dekorowania szkoły na święta Bożego Narodzenia i nie poddawać się presji ateistów. Zwolennicy pozostawienia dekoracji na budynku szkoły chcą, aby mędrcy nieśli dobre przesłanie kolejnym pokoleniom uczniów szkoły, zgodnie z tradycją lokalną.

JB

Źródła: Sedmica.ru, Forma.ru

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105796 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]