Żydzi aresztowani w Kolumbii. Organizowali wycieczki z Izraela dla zainteresowanych seksem z dziećmi

Aktualizacja: 2018-12-14 9:44 am

Władze Kolumbii podejrzewają 14 obywateli Izraela o udział w grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem turystyki związanej z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. W sprawę zamieszany jest żydowski biznesmen, a także byli oficerowie izraelskiej armii.

8 podejrzanych zostało aresztowanych, w tym dwóch obywateli Kolumbii. Jeden z nich był oficerem miejscowej policji i przekazywał liderowi grupy przestępczej, Mor Zoharowi tajne informacje, które ułatwiały prowadzenie przestępczego procederu. Za pozostałymi podejrzanymi wydane zostały międzynarodowe listy gończe. Jeden z obywateli Izraela jest podejrzany o morderstwo. Grupa jest też oskarżona o pranie brudnych pieniędzy.

akcja zatrzymania podejrzanych o dziecięcą prostytucję prowadzona przez kolumbijską policję fot. Twitter @FiscaliaCol

akcja zatrzymania podejrzanych o dziecięcą prostytucję prowadzona przez kolumbijską policję fot. Twitter @FiscaliaCol

Turyści z Izraela przyjeżdżali do kolumbijskich hoteli i byli zabierani na wycieczki luksusowymi jachtami na pokładzie, których odbywały się prywatne imprezy z alkoholem i narkotykami, a także seksem. Turyści mogli wybierać spośród prostytutek, nieletnich i dzieci, które były oferowane jako niewolnicy seksualni. Dzieci i nieletni otrzymywali równowartość 60-120 $ za każde „spotkanie” z turystami z Izraela.

Kolumbijskie władze przeprowadziły akcję zatrzymania członków przestępczej grupy na terenie kilku posiadłości, między innymi spa w Santa Marta, hostelu w Bogocie, a także willi „Casa Medellin”. Władze skonfiskowały nieruchomości warte 45.000$.

 

Przestępcy rekrutowali dzieci z ubogich rodzin i zmuszali do pracy w charakterze prostytutek. Pieniądze z przestępczego procederu inwestowali w nieruchomości lub wykup lokalnych firm.

Śledztwo rozpoczęło się w 2016 roku po zabójstwie obywatela Izraela Shai Azran w Medellin. Pokłócił się on z innym Żydem o sprzedaż jednej z nieruchomości. Główny podejrzany, Assi Ben-Mosh, został deportowany z Kolumbii w listopadzie 2017 za przestępstwa narkotykowe, stręczycielstwo wobec dzieci oraz przestępstwa podatkowe.

Źródło: Haaretz

Za: Najwyższy Czas! (13/12/2018) -- [Org. tytuł: «Å»ydzi aresztowani w Kolumbii. Organizowali wycieczki z Izraela dla zainteresowanych seksem z dziećmi (VIDEO)»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105790 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]