Ministerstwo Kultury rozstrzygnęło konkurs na projekt kartki świątecznej. W internecie zawrzało

Aktualizacja: 2018-12-13 10:31 am

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Zwycięskie prace są jednak „mało świąteczne”. Na Twitterze zawrzało, a resort kultury odciął się od inicjatywy i zaprazentował własną, oficjalną i nade wszystko bożonarodzeniową kartkę.

Ministerstwo Kultury rozstrzygnęło konkurs na projekt kartki świątecznej. W internecie zawrzało

źródło: Twitter / Ministerstwo Kultury

„Autorami prezentowanych prac są uczniowie szkół plastycznych. MKiDN jest organizatorem konkursu, ale decyzję o przyznaniu nagród podjęła komisja konkursowa, w skład której weszli pracownicy ASP: dr Anna Myczkowska-Szczerska, dr Kuba Sowiński, dr hab. prof. ASP Dariusz Vasina”, poinformował resort kultury.

Wybór bardzo dobitnie skomentowali internauci.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1073189742479581186

Fala krytyki, jaka wylała się na resort zarządzany przez Piotra Glińskiego sprowokowała odpowiedź resortu, który w kolejnym wpisie na Twitterze odciął się od konkursu i zaprezentował własną kartkę bożonarodzeniową.  „Uspokajamy Państwa, że jedyna oficjalna kartka świąteczna MKiDN nawiązuje do klasycznych wzorców polskiej sztuki i wartości naszej kultury”, napisano.

Niesmak jednak pozostał…

źródło: Twitter

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-12-13)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105778 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]