Aktualizacja strony została wstrzymana

Recenzja książki: Masoneria. Zaciskanie pętli

Stanisław Krajski mówi o sprawach, o których inni na wszelki wypadek wolą nawet nie myśleć…

Dzięki wydawnictwu 3Dom z Częstochowy możemy przedstawić Państwu najnowszą książkę Stanisława Krajskiego „Masoneria. Zaciskanie pętli”. To już 13 pozycja książkowa Pana Krajskiego poświęcona masonerii. W przeciwieństwie do wcześniejszych jego książek, które koncentrowały się na działalności masonerii we współczesnym świecie a szczególnie w Polski, ta jest kompendium dla osób, które nie śledzą na bieżącą działalności pisarskiej autora. 

Na książkę składają się publikowane wcześniej przez autora teksty publicystyczne, a to powoduje, że niektóre informacje powtarzają się tutaj dość często. Na przykład rozdział „Satanizm masonerii” i „Szatan i masoneria” to prawie w 100% ten sam tekst. Ale to moim zdaniem jedyny zarzut jaki można skierować pod adresem książki. 

Autor na ponad 170 stronach opowiada nam historię wolnomularstwa, jego relację z Kościołem katolickim oraz wpływ jaki ta organizacja ma na współczesne systemy i struktury polityczne. 

Ale wszystko zdaniem autora zaczęło się w starożytnej Grecji, bo tam w filozofii orfickiej i myśli platońskiej są początki myślenia, które dało podwaliny różnych heteroortodoksyjnym ruchom jak różokrzyżowcy, które w ostateczności dały początek masonerii. Innym ciekawym zagadnieniem poruszonym przez autora jest także wpływ satanizmu na pewne odłamy masonerii, szczególnie lóż anglosaskich. 

To wszystko spowodowało, że od samego początku masoneria została potępiona przez Kościół. Pierwszym dokumentem kościelnym, w którym masoneria została potępiona była bulla „In eminenti” papieża Klemensa XII  a ostatnim Oświadczenie Kongregacji Nauki Wiary w sprawie masonerii z 26  listopada 1983. Ale co ciekawe. Autor opisuje nieformalne spotkania pomiędzy katolikami i masonami, podczas których próbuje się wbrew orzeczeniom Kościoła prowadzić jakiś dialog. 

Ponieważ oficjalnie stosunek Kościoła do masonerii jest negatywny to wokół masonerii skupiają się pewne kluby zajmujące się dobroczynnością i wzajemną pomocą braterską członków. Krajski omawia tutaj dwa najbardziej znane Lion Club i Rotary Club. U nas w Polsce najbardziej znani są rotarianie a jako ciekawostkę można dodać, że członkiem Rotary Club w Argentynie był obecny papież Franciszek. 

Moim zdaniem najciekawsze w książce są dwa rozdziały; jeden poświęcony Unii Europejskiej i Rządowi Światowemu i drugi opisujący masońską wizję Europy. Oczywiście o korzeniach Unii i początkach Rządu Światowego jakąś tam wiedzę mamy. Ale czy wiecie Państwo, że promocją masońskiej wizji Europy stoją bardzo często katolickie ośrodki. Autor dotarł do informacji z których wynika, że wśród beneficjentów Fundacji Batorego należą dominikańskie wydawnictwo W Drodze i jezuickie Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy. To one mają za zadanie przeorywać myślenie katolickie. To właśnie w wydawnictwie jezuitów WAM ukazała się książka „Chrześcijaństwo a integracja europejska” a tam takie kwiatki jak obywatelstwo europejskie, religia światowa, humanizm uniwersalny. Co to ma wspólnego z chrześcijańskim dziedzictwem Europy. Zdaniem autora świadczy to tylko o potężnej infiltracji Kościoła przez środowiska wrogie chrześcijaństwu i doprowadzenie do nowej świeckiej religii. Po lekturze tych rozdziałów zapewniam Państwa, że pewne posunięcia papieża Franciszka staną się dla Państwa bardziej zrozumiałe.

Czy jest remedium na ten stan rzeczy. Zdaniem autora tak. Jest tym mocne przylgnięcie do polskości i pielęgnowanie tradycyjnego polskiego katolicyzmu. Co miałoby skutkować realizacją królestwa Bożego na naszej polskiej ziemi pod berłem Najświętszej Maryi Panny, królowej Polski. 

Powiem szczerze. Nie miałem zamiaru brać się za lekturę tej książki bo wydawało mi się, że sporo wiem na temat masonerii. Często słucham konferencji Pana Krajskiego na youtubie więc jestem na bieżąco. Ale powiem wam, że nawet nie wiem kiedy i już byłem przy końcu. Może są pewne powtórzenia ale wiele informacji jest naprawdę odkrywczych i na pewno w pewien sposób usystematyzują Waszą wiedzę na temat masonerii.

Jednocześnie muszę dodać, że książka wydana bardzo starannie; twarda okładka, dobrej jakości papier sprawia, że może być doskonałym prezentem pod choinkę.

 SPIS TREŚCI

 • Masoneria – projekt rewolucyjny
 • Wstęp
 • Geneza masonerii
 • Masoneria w ocenie Kościoła
 • Masoneria jest sektą
 • Satanizm masonerii
 • Szatan i masoneria – teoria spisku
 • Masoneria jako zagrożenie dla Kościoła
 • Różokrzyżowcy są wśród nas
 • Rotary Club – oczy i uszy masonerii w teorii
 • Lions Club – przedszkole masonerii
 • Unia Europejska i Rząd Światowy
 • Masońska wizja Europy
 • Masoneria rządzi światem
 • Masoneria i Polska jako królestwo Matki Bożej
 • Zakończenie – patrzmy w przyszłość z optymizmem

 „Tym, którzy efekty benedyktyńskiej pracy Stanisława Krajskiego wcześniej przeoczyli albo świadomie zignorowali (bo przecież trudno szukać ich pochwały i rekomendacji ze strony centralnych i dominujących ośrodków dezinformacji, mediów czy uczelni – albo tradycyjnie podporządkowanych masonerii, albo przynajmniej respektujących jej zasady i interesy) – wydawnictwo 3DOM stwarza najlepszą okazję nadrobienia tej niewybaczalnej zaległości. Niniejsza książka stanowi bowiem doskonały kondensat – to powtórka z całości: „Krajski intensywny” dla mniej i bardziej zaawansowanych. Wszystko, co kiedykolwiek chcieliście wiedzieć o masonerii, ale baliście się zapytać. Gorąco polecam.” 

ze wstępu Grzegorza Brauna

 

Za: Rzymski Katolik (7 grudnia 2018) | https://rzymski-katolik.blogspot.com/2018/12/recenzja-ksiazki-masoneria-zaciskanie.html

Skip to content