Aktualizacja strony została wstrzymana

Szkoła zabroniła dekoracji w kolorze czerwonym. „To się kojarzy z chrześcijańskimi Świętami”

Władze szkoły w Omaha, w stanie Nebraska, zabroniły świątecznych dekoracji, a nawet… cukierków. Te ostatnie bowiem często są w kształcie litery „J”, która jest pierwszą literą imienia Jezus.

Władze szkoły wystosowały specjalny dokument, w którym znalazły się informacje o tym, czego nie wolno robić w szkole przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

„Prosimy, pamiętajcie, że w naszej szkole nie obchodzimy Świąt Bożego Narodzenia ani żadnych innych. W okresie przed Świętami nie podejmujcie żadnych aktywności. Uczą się u nas wyznawcy różnych religii i naszym zadaniem jest pracować tak, by nie czuli się oni wyobcowani” – napisała dyrekcja szkoły.

Zabroniono jakichkolwiek zmian dekoracji przed Świętami. Na dotychczasowych nie wolno zaś stosować kolorów czerwonego i zielonego. Te bowiem jednoznacznie kojarzą się dyrekcji właśnie ze świętami.

Inny pomysł, który wydaje się już kompletnie absurdalny, dotyczy zakazu świątecznych słodyczy, szczególnie tych najbardziej charakterystycznych, które są w kształcie litery „J”, w kolorach biało-czerwonych. W opinii dyrekcji szkoły, kształt ten odnosi się do pierwszej litery imienia Jezus, a to oznacza, że ich eksponowanie może być dyskryminujące.

Źródło: lifesitenews.com

ged

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-12-08) | https://www.pch24.pl/szkola-zabronila-dekoracji-w-kolorze-czerwonym--to-sie-kojarzy-z-chrzescijanskimi-swietami,64688,i.html

Skip to content