Statua szatana na amerykańskim Kapitolu. Komu służą rządzący?

Aktualizacja: 2018-12-7 12:30 pm

Na terenie Kapitolu w Springfield (Illinois), na czas ferii zimowych obok świątecznej choinki, i żydowskiej menory stanie… statua Świątyni Szatana.    

Statua przedstawia owinięte przez węża ramię, które trzyma w swojej dłoni jabłko. Pod spodem zamieszczono napis „wiedza to największy dar”. Jest to jawne odwołanie do historii z Księgi Rodzaju, ale ukazujące jej wypaczoną, satanistyczną wersję, gdzie dzięki zjedzeniu owocu z drzewa poznania dobra i zła, pierwsi rodzice otrzymać rzekomo mieli największy dar – wiedzę.

„Stan Illinois jest zobowiązany poprzez Konstytucję Stanów Zjednoczonych do ustawiania świątecznych instalacji w przestrzeni publicznej, jak długo nie są pokrywane ze środków publicznych” – tłumaczą urzędnicy.

Świątynia Szatana w Chicago zainicjowała zbiórkę publiczną na cel ustawienia tymczasowej instalacji. Nazwa inicjatywy nosiła tytuł „Snaketivity” co można przetłumaczyć jako „wężowa aktywność”. Zbiórka zakończyła się sukcesem i w pobliżu gmachu parlamentu stanu Illinois stanie satanistyczna statua.

Niedawno, Świątynia Szatana pozwała wytwórnię Warner Brothers oraz stację Netfix o „nieuczciwe i stereotypowe ukazanie satanistów” jako osoby kojarzone ze złem. „Oskarżeni sprzeniewierzyli pomnik Dzieci Baphometa w sposób, który implikuje, że jest on symbolem zła”. Sataniści zażądali 150 mln dolarów zadośćuczynienia.  Sprawa zakończyła się ugodą.

Źródło: catholicherald.co.uk /PCh24.pl

PR  

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105676 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]