Statua szatana na amerykańskim Kapitolu. Komu służą rządzący?

Na terenie Kapitolu w Springfield (Illinois), na czas ferii zimowych obok świątecznej choinki, i żydowskiej menory stanie… statua Świątyni Szatana.    

Statua przedstawia owinięte przez węża ramię, które trzyma w swojej dłoni jabłko. Pod spodem zamieszczono napis „wiedza to największy dar”. Jest to jawne odwołanie do historii z Księgi Rodzaju, ale ukazujące jej wypaczoną, satanistyczną wersję, gdzie dzięki zjedzeniu owocu z drzewa poznania dobra i zła, pierwsi rodzice otrzymać rzekomo mieli największy dar – wiedzę.

„Stan Illinois jest zobowiązany poprzez Konstytucję Stanów Zjednoczonych do ustawiania świątecznych instalacji w przestrzeni publicznej, jak długo nie są pokrywane ze środków publicznych” – tłumaczą urzędnicy.

Świątynia Szatana w Chicago zainicjowała zbiórkę publiczną na cel ustawienia tymczasowej instalacji. Nazwa inicjatywy nosiła tytuł „Snaketivity” co można przetłumaczyć jako „wężowa aktywność”. Zbiórka zakończyła się sukcesem i w pobliżu gmachu parlamentu stanu Illinois stanie satanistyczna statua.

Niedawno, Świątynia Szatana pozwała wytwórnię Warner Brothers oraz stację Netfix o „nieuczciwe i stereotypowe ukazanie satanistów” jako osoby kojarzone ze złem. „Oskarżeni sprzeniewierzyli pomnik Dzieci Baphometa w sposób, który implikuje, że jest on symbolem zła”. Sataniści zażądali 150 mln dolarów zadośćuczynienia.  Sprawa zakończyła się ugodą.

Źródło: catholicherald.co.uk /PCh24.pl

PR  

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-12-07) | https://www.pch24.pl/statua-szatana-na-amerykanskim-kapitolu--komu-sluza-rzadzacy-,64669,i.html

Skip to content