Aktualizacja strony została wstrzymana

Źurawski vel Grajewski chwali Ukraińców za aresztowanie i ukaranie polskich studentów

Dr hab. Przemysław Źurawski vel Grajewski, były doradca szefa MSZ, z radością wyraził wdzięczność ukraińskim służbom za niedawne aresztowanie i ukaranie polskich studentów, którzy upamiętnili polskich obrońców Lwowa. Według niego, polscy studenci i kibice z Cmentarza Orląt to „prymitywni chuligani”.

W artykule na portalu niezalezna.pl pt. „Orlęta i barbarzyńcy”, dr hab. Przemysław Źurawski vel Grajewski, publicysta „Gazety Polskiej” i były doradca szefa MSZ odniósł się do sprawy trzech polskich studentów, zatrzymanych przez Ukraińców za zapalenie rac na Cmentarzu Orląt Lwowskich w 100. rocznicę Obrony Lwowa i skazanych za „chuligaństwo” na karę w wysokości 8,5 tys. hrywien (ok. 1,1 tys. zł) dla każdego. Groziły im nawet 4 lata więzienia. W minioną sobotę Polacy wrócili do Polski, choć nie bez problemów. […]

Całość: Kresy.pl (4 grudnia 2018)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

zp
jestem starsza osobą i często zastanawiam się, gdzie jest granica my-wy. Nie pozwalam sąsiadom robić co oni chcą u mnie i nie wchodzę w drogę innym. I uważam, że zachowanie chłopców może budzić kontrowersje, ale w obliczu zabudowania lwów i braku reakcji msz należy odpalić race, rozwinąć flagi. I nie wolno określać tego mianem prowokacji. Kiedy w Polsce władze zrozumieją, że niedopuszczalne są flagi czerwono/czarne i zawołanie UPA w Polsce, a lwy będą stały bez obudowy to będzie dla mnie to moment na dyskusję o granicach dobrego smaku.

zefir:
Chciałem milczeć,lecz nie mogę gdy powyższy tekst czytam.Dowiaduję się z niego,że Gazeta w nazwie Polska,takiego żula zatrudnia ,co na polskie świętości się wypróżnia-coś niebywałego.Na skróty idąc powiem,że ta menda Źul-Grajewski gorsza jest od najbardziej zakorzenionego banderowca.Można się żałobnie uśmiać,gdy tencieć polskim patriotom od prymitywów wymyśla,chociaż sam ćwok i gorszy od stepowych barbarzyńców.Ten podły i niemoralny prostak bajerem „vel”się przekręca i animuszu sobie tym dodaje,to banderowców wrogów Polski kolaborant,bez kultury prowikacyjny tuman,świr ciasny umysłowo co w historycznych faktach,oraz współczesnych realiach nie potrafi się godnie zachować.

Kojoto
to ścierwo, nigdy nie przestanie zadziwiać. W wolnej Polsce pójdzie pod sąd.

Wolyn1943
Ukraińcy stojący na straży godności miejsca spoczynku Orląt Lwowskich – takiej bzdury dawno nie słyszałem. Problemem jest to, że on chyba naprawdę w to wierzy…

tagore
Miłe w tej informacji jest tylko stwierdzenie „były doradca” ,tylko zanik umiejętności czytania cyrylicy w społeczeństwie ,umożliwia egzystencję takich „ekspertów”.

 


 

Skip to content