Polsko-izraelska uroczystość w Waszyngtonie. W tle zachowanie żydowskiej spuścizny kulturalnej

Aktualizacja: 2018-12-3 10:47 am

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 70-lecia powstania państwa Izrael Warszawa i Tel Awiw zorganizują w Waszyngtonie wspólne uroczystości. Ceremonia odbędzie się w rezydencji ambasadora RP w amerykańskiej stolicy.

„Dołączcie do nas, by świętować przeplatające się kulturalne, kulinarne i społeczne związki pomiędzy Polską a Izraelem” – głosi wspólne zaproszenie wystosowane przez ambasadorów Piotra Wilczka i Rona Dermera skierowane do polskich, żydowskich i amerykańskich gości.

W programie artystycznym przewidziano m.in. występ Oli Bilińskiej, która wykonuje tradycyjne pieśni jidysz we współczesnych aranżacjach. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest działająca w USA, Polsce i Izraelu fundacja Taube Philanthropies, której celem jest m.in. zachowanie żydowskiej spuścizny kulturalnej.

Źródło: tvp.info / Twitter

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-12-03)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Nic nas nie łączy. Ani kultura (oni plemienna, my łacińska), ani religia (zatrzymali się na plemieniu z okiem za oko, a my mamy miłość bliźniego), ani gospodarka (oni okradają i napadają, a my gospodarzymy na swoim), ani zwyczaje (oni są jak Arabowie, my jak Słowianie), ani historia (my ich ratowaliśmy, oni nad denuncjowali i zabijali najcenniejszych bohaterów). Teraz nas szkalują i chcą okraść rękami Amerykanów , a potem sprowadzić do poziomu niewolników. I jeszcze maja czelność mówić o wspólnocie. NIE MA ŹADNEJ WSPÓLNOTY , jest tylko konflikt na każdej płaszczyźnie.
Tumieszkam

Czy nie rozumieją że obrzydzają nam i to państwo i siebie?
Kasandra

Te związki zwłaszcza widać w działalności B’nai B’rith
ma


 


Polski ambasador walczy z oskarżeniami o Holokaust

INFO: P. Marek Magierowski, ambasador Polski w Izraelu, musiał zareagować ws. kłamliwego sformułowania dot. Polski w tamtejszej prasie.

Dziennikarz “Times of Israel” oskarżył Polskę o zrzucanie winy za Holokaust w związku z prawem o IPN – podaje dorzeczy.pl.

– Po pierwsze, nie możemy oddzielić się od odpowiedzialności za Holokaust, ponieważ nie byliśmy za to odpowiedzialni. Po drugie, obozy zagłady na polskiej ziemi zostały założone i były prowadzone przez nazistowskich Niemców. (…) Nalegamy na prawdę. Jeśli potrzebujesz dalszych wyjaśnień, nie wahaj się ze mną skontaktować – napisał do dziennikarza p. Stuarta Winera na Twitterze dyplomata.

Kilka dni wcześniej ambasador zareagował na podobne insynuacje innej dziennikarki “Times of Israel” p. Marisy Fox.

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: BL

Za: korwin-mikke.pl (03-12-2018)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105573 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]