Dla niemieckich nazistów polscy patrioci to zawsze byli „Polnische Banditen” – w tę tradycję wpisuje się „Süddeutsche Zeitung”

Aktualizacja: 2018-12-3 10:02 am

Usunięcie fotografii, przeprosin i 100 tys. zł zadośćuczynienia żąda Jacek Perkowski od „Süddeutsche Zeitung” [link] za umieszczenie jego zdjęcia z Marszu Niepodległości pod tytułem artykułu „Ein Paar Banditen” („Kilku bandytów”).

Kilku bandytów ….

Artykuł zawierający relację i jednocześnie komentarz na temat Marszu Niepodległości ukazał się na portalu sz.de. Dopiero pod koniec dość długiego tekstu czytelnik ma szansę dowiedzieć się, że tytuł: „kilku bandytów” – to wyrwane z kontekstu słowa szefa Kancelarii Premiera, Michała Dworczyka, który powiedział, że „kilku bandytów nie zepsuje uroczystości”.

Bezpośrednio pod tytułem umieszczono zdjęcie salutującego Jacka Perłowskiego, członka Stowarzyszenia Historycznego Polonia Restituta w mundurze oficera z czasów II RP i II wojny światowej, w tle stoją dwie osoby z racami i tłum z flagami.

Podpis pod zdjęciem głosi: „flagi, dym i wojskowa gestykulacja: w Warszawie zebrały się tysiące nacjonalistów”, zaś nagłówek bezpośrednio poniżej „w setną rocznicę polskiej niepodległości tysiące prawicowych radykałów maszerują przez Warszawę. Rząd bagatelizuje incydenty”.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Reduta Dobrego Imienia, zdjęcie „oburzyło wiele osób, w tym członków Stowarzyszenia. Wskazuje ono bowiem, że Jacek Perłowski jest uznawany przez Niemców za jednego z »kilku bandytów«”.

Pełnomocnik Perłowskiego, Monika Brzozowska-Pasieka wysłała do wydawcy wezwanie, w którym pisze: „Mój Mocodawca nie jest ani nacjonalistą, ani bandytą – jest patriotą. W jego rodzinie wiele osób brało udział np. w Powstaniu Warszawskim czy w walkach Armii Krajowej walcząc przeciwko Niemcom okupującym Polskę podczas II wojny światowej i mordującym polskich obywateli (w tym tych najbardziej bezbronnych) w łapankach, na ulicach czy w niemieckich obozach koncentracyjnych”.

„Dlatego nie do przyjęcia jest dla niego sugerowanie przez niemiecki portal, że jest bandytą i ma cokolwiek wspólnego z nacjonalizmem czy grupami neo-faszystowskimi (…).” – wyjaśnia prawniczka.

Tym bardziej jest to bolesne nie tylko dla mojego Mocodawcy, ale całej polskiej społeczności, że określenie „polscy bandyci” było używane przez Niemców okupujących Polskę podczas II wojny światowej dla określenia żołnierzy polskich walczących w konspiracji przeciwko ludobójczemu systemowi niemieckiego nazizmu” – wskazuje Brzozowska-Pasieka.

Perłowski domaga się w terminie trzech dni od dnia otrzymania pisma zaprzestania naruszania dóbr osobistych i natychmiastowego usunięcia jego fotografii z artykułu pt. „Ein paar banditen” dostępnego na stronie oraz przeproszenia go i umieszczenia przeprosin na stronie internetowej http://www.sueddeutsche.de/politik.

Przeprosiny mają mieć formę oświadczenia następującej treści: „W związku z opublikowaniem w ostatnim czasie na stronie internetowej tekstu o polskich bandytach i opatrzeniem tego tekstu wizerunkiem pana Jacka Perłowskiego, Redakcja przeprasza pana Jacka Perłowskiego za naruszenie jego prawa do wizerunku i dóbr osobistych (dobrego imienia)”.

Ponadto Jacek Perłowski domaga się zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. zł z tytułu naruszenia prawa do wizerunku, płatnych w terminie trzech dni od dnia otrzymania doręczonego pisma.

W swoim artykule Süddeutsche Zeitung określa uczestników marszu oraz organizacje – Młodzież Wszechpolską i ONR – mianem „Rechtsradikal” (prawicowych radykałów). Tym eufemizmem określa się w Niemczech neonazistów.

Autor nie informuje nieświadomego czytelnika, że również członkowie wspomnianych organizacji współtworzyli antyhitlerowski ruch oporu i od pierwszych dni padali ofiarami niemieckiego terroru. O „Falandze”, symbolu ONR (ręka z mieczem) pisze, że „przypomina swastykę”.

/TVP Info/

https://www.magnapolonia.org

Jeszcze jeden dowód na to, że każdy wypierdek z zachodniej prasy doskonale wie, iż może bezkarnie obrażać Polskę i Polaków, bo żaden rząd się za nimi nie ujmie.
Czym zatem jest Polska dla naszych „przyjaciół”? Kupą gówna.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2018-12-03)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105571 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]