Wojciech Cejrowski znika na miesiąc z anteny TVP Info. Ma to być czas „na refleksję”

Aktualizacja: 2018-11-29 9:50 pm

Widzowie TVP Info w grudniu nie zobaczą już Wojciecha Cejrowskiego w programie „Minęła 20”. Podróżnik i publicysta został zawieszony decyzją władz TVP. Nie podano oficjalnych powodów tej decyzji, ale prawdopodobnie chodzi o ostre wypowiedzi Cejrowskiego dot. aborcji oraz Unii Europejskiej.

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski od przeszło 1,5 roku był bohaterem czwartkowych wydań programu „Minęła 20”, emitowanego w TVP Info. Publicysta w rozmowie z Michałem Rachoniem komentował bieżące wydarzenia m.in. w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. W najbliższych tygodniach widzowie telewizji publicznej nie zobaczą go jednak w programach TVP Info. „Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu” – napisał na Twitterze Jarosław Olechowski, szef TAI.

O zawieszeniu czwartkowych wywiadów poinformował sam zainteresowany. „Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów” – napisał. Zwrócił uwagę na bardzo wysokie wyniki oglądalności programów ze swoim udziałem. Jednak zdaniem szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, program z udziałem Wojciecha Cejrowskiego nie zniknie na stałe z telewizyjnej ramówki, a jedynie na kilka tygodni. Jarosław Olechowski podkreślił, że TVP nadal jest zainteresowane dalszą współpracą.

Brakuje oficjalnego stanowiska o powodach zawieszenia emisji wywiadów, ale wiele wskazuje na to, że chodzi o bardzo mocne wypowiedzi podróżnika nt. aborcji, a także stosunku do niej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpływ na decyzję TVP mogło mieć również spalenie przez Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej i opublikowanie nagrania w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Wojciech Cejrowski w bardzo ostry sposób skrytykował prezesa PiS za brak regulacji chroniących życie od poczęcia. „Zabijanie dzieci w łonach matek to jest rzeź niewiniątek, sprawa dla mnie kluczowa i dla wielu katolików – wzburzająca nas. Prezes odpowiada za ich krew, bo mógłby coś zrobić zgodnie z własnymi obietnicami, żeby ta krew się nie lała. Jeżeli nic nie robi, to jest odpowiedzialny przez zaniechanie chociażby, za morderstwa” – powiedział Wojciech Cejrowski.

Źródło: wirtualnemedia.pl, Twitter, Facebook

WMa

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105541 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]