Aktualizacja strony została wstrzymana

Świetna wiadomość dla zawodowych tropicieli antysemityzmu. 1/3 Europejczyków uważa, że Żydzi wykorzystują Holocaust do załatwiania swoich interesów

Amerykańska stacja CNN przeprowadziła w kilku europejskich krajach badania dotyczące antysemityzmu. Wynika z nich, że jedna trzecia Europejczyków uważa, że Żydzi wykorzystują Zagładę dla poprawy swej pozycji i uzyskania korzyści.

Badania przeprowadzono w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Szwecji i na Węgrzech. Wynika z nich, iż dość powszechnym przekonaniem jest, iż Żydzi wykorzystują Holocaust do osiągnięcia korzyści i załatwiania swych interesów. Tak uważa aż jedna trzecia ankietowanych. Również 1 na trzech nie ma na ten temat zdania, a pozostali mają opinię przeciwną.

Ponad połowa Europejczyków uznaje prawo Izraela do istnienia jako państwa żydowskiego. Jednocześnie jedna trzecia uważa, że Żydzi wykorzystują Holocaust do uzasadnienia swych akcji przeciwko Palestyńczykom.

Również ten sam odsetek badanych twierdzi, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na politykę i gospodarkę na świecie. I tak 40% Polaków i Węgrów uważa, że wpływy Żydów na gospodarkę i finanse na świecie są zbyt duże.

Co piąty Francuz, Austriak i Niemiec sądzi, że odgrywają zbyt dużą rolę w mediach. Aż co czwarty mieszkaniec tych krajów sądzi, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na wojny i konflikty na świecie.

Jedna trzecia badanych twierdziła, że antysemityzm w ich krajach wywołany jest samą postawą Izraela.

Felix Klein, niemiecki komisarz ds antysemityzmu powiedział CNN, że największym wyzwaniem jest zmienienie opinii publicznej na temat Żydów.

– To zadanie dla nas wszystkich. Także dla ochrony społeczeństwa jako całości, ponieważ antysemityzm jest zagrożeniem dla demokracji i społeczeństwa otwartego – powiedział Klein.

Za: Najwyższy Czas! (29/11/2018) | https://nczas.com/2018/11/29/swietna-wiadomosc-dla-zawodowych-tropicieli-antysemityzmu-13-europejczykow-uwaza-ze-zydzi-wykorzystuja-holocaust-do-zalatwiania-swoich-interesow/

Skip to content