Izrael nie respektuje wyroków Hagi

Aktualizacja: 2018-11-29 11:16 am

INFO: P. Avichai Mandelblit, prokurator generalny Izraela, powiedział, że przygotowuje opinię prawną, która stanowi, że Międzynarodowy Trybunał Karny nie ma jurysdykcji do orzekania w kwestiach dotyczących konfliktu izraelsko-palestyńskiego, ponieważ “nie ma państwa palestyńskiego”.

Izrael od dawna podważał legitymację MTK do wydawania orzeczeń w sprawie konfliktu, argumentując, że nie ma jurysdykcji nad Izraelem, ponieważ ten nie jest państwem członkowskim w sądzie, ani nad Zachodnim Brzegiem czy Gazą – ponieważ Palestyna nie jest państwem.

Autonomia Palestyńska podpisała w 2015 r. Statut Rzymski oficjalnie uznający jurysdykcję MTK na swoich terytoriach, ale prawna ważność tego ruchu pozostaje przedmiotem debaty.

Źródło: www.i24news.tv

Opracował: BL

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105521 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]