Holandia: Kontrowersyjna definicja antysemityzmu przyjęta

Aktualizacja: 2018-11-29 11:13 am

INFO: Holenderski parlament przyjął kontrowersyjną definicję antysemityzmu, która została opracowana przez międzynarodowy sojusz pamięci na rzecz Holokaustu.

Przeciwko zmianie były m.in. partie D66, SP oraz Zieloni, którzy twierdzą, że nowa definicja jest zła, gdyż nie rozróżnia antysemityzmu od krytyki rządu Izraela.

Decyzja holenderskiego parlamentu to reakcja na apel europarlamentu, który w 2017 r. wzywał wszystkie kraje UE do przyjęcia tej kontrowersyjnej definicji antysemityzmu.

Źródło: www.dutchnews.nl

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (29-11-2018) -- [Org. tytuł: «Kontrowersyjna definicja antysemityzmu przyjęta»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105519 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]