Aktualizacja strony została wstrzymana

Brytyjskie władze przyjęły definicję islamofobii. Nowe narzędzie politycznej poprawności

„Islamofobia jest zakorzeniona w rasizmie i jest takim rodzajem rasizmu, który jest ukierunkowany na przejawy muzułmańskiego stylu życia lub jego postrzeganie”, głosi zatwierdzony we wtorek przez brytyjskich parlamentarzystów, działaczy społecznych i organizacje międzywyznaniowe raport, w którym określono definicję islamofobii.

Prace nad dokumentem przygotowanym przez Dominicę Grieve, Annę Soubry i Wesa Streetinga rozpoczęły się w kwietniu. Autorzy projektu podkreślali, że ich celem było „zdefiniowanie islamofobii w sposób akceptowalny dla wszystkich brytyjskich społeczności muzułmańskich”. Podstawę raportu stanowią „relacje z islamofobicznych zachowań, na które narażeni byli brytyjscy muzułmanie”.

W specjalnym artykule, opublikowanym na łamach dziennika „The Independent”, Anna Soubry stwierdziła, że „islamofobia jest formą rasizmu – podobnie jak antysemityzm”. – Nadszedł czas na własną definicję – dodała.

Jak informuje portal rp.pl „wśród relacji znalazła się m.in. historia o petardzie, wrzuconej do skrzynki pocztowej muzułmańskiej rodziny, która została zmuszona do wyprowadzenia się z zajmowanego domu, czy też doniesienia o słownym obrażaniu młodych muzułmanek za noszenie hidżabu. Jest też historia muzułmanina, który został opluty i trafiony jajkiem”.

Autorzy dokumentu podkreślili, że brytyjskie władze przez lata nawet nie próbowały podjąć próby zdefiniowania islamofobii, pomimo wielu sygnałów ze strony przedstawicieli społeczności muzułmańskiej, która alarmowała o tym problemie.

W raporcie, oprócz definicji islamofobii i krytyki brytyjskiego rządu można również przeczytać, że muzułmanie żyjący w Wielkiej Brytanii „silnie identyfikują się jako Brytyjczycy, okazują lojalność wobec Wielkiej Brytanii i wierzą, że islam i związany z nim styl życia jest zgodny z brytyjskimi wartościami”.

Źródło: rp.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-11-29) | https://www.pch24.pl/brytyjskie-wladze-przyjely-definicje-islamofobii–to-forma-rasizmu—podobnie-jak-antysemityzm,64456,i.html