Aktualizacja strony została wstrzymana

„Commentary”: Żydzi czują się bezpieczniej na wschodzie Europy niż na zachodzie

Żydzi czują się bezpieczniejsi na konserwatywnym wschodzie Europy niż na jej liberalnym zachodzie – pisze we wtorek w wydaniu internetowym amerykański miesięcznik „Commentary”.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP/RIRM

Za: Radio Maryja (28 listopada 2018)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Przedrukowujmy powyższą informację ale jedynie w celu uzupełnienia jej naszym Komentarzem. Otóż nie rozumiemy fiksacji świata medialnego zupełnie sztucznym zagadnieniem: czy Żydzi czują się bezpiecznie tu czy ówdzie. Żydzi mają swoje państwo i nawet tam nie czują się w pełni bezpiecznie, nawet „u siebie” nie są w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa, a żądają aby na całym świecie otaczać ich jakąś specjalną troską. To czy Żydzi jako obywatele Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polski, itp itd, czują się bezpiecznie czy nie w danym kraju ich obywatelstwa, nie powinno mieć żadnego znaczenia, bowiem ich bezpieczeństwa powinno być rozpatrywane tylko w zakresie ich obywatelskich praw, a nie w ramach oddzielnej, specjalnej grupy.

Oczywiście mówiąc, że „nie rozumiemy” dlaczego media nieustannie poruszają temat żydowskiej ofiary jest celowo mylący: rozumiemy doskonale o co w tym wszystkim chodzi, kto tym steruje, kto podsyca temat „antysemityzmu” czy też kto prowokuje „antysemityzm” gdy on słabnie…

 


 

Skip to content