Żydowski działacz kłamie i oskarża! Tym razem dyrektor Centrum Wiesenthala: „Polacy zabili więcej Żydów, niż ich uratowali”

Aktualizacja: 2018-11-22 9:17 am

Dyrektor Centrum Wiesenthala w Jerozolimie, Efraim Zuroff bezpodstawnie oskarżył polski Kościół oraz Romana Dmowskiego, że byli inspiracją dla Polaków popełniających zbrodnie na Żydach w czasie II Wojny Światowej.

Zuroff w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” powiedział:

„Ale nie ma też wątpliwości, że na postawę Polaków w czasie okupacji wpłynął silny antysemityzm takich ludzi jak Roman Dmowski, a także postawa Kościoła. Dlatego wielu Polaków było bardzo zadowolonych, że Żydzi giną. To była zasadnicza, obok chęci przejęcia żydowskich majątków, motywacja ludzi popełniających zbrodnie.”

Jednocześnie potwierdził, że w zupełności nie zgadza się z określeniem „polskie obozy śmierci”.

„Używanie tego terminu jest absolutnie niedopuszczalne. W tym punkcie Polska ma 100 proc. racji. Te obozy nie zostały ani zaprojektowane, ani zbudowane, ani nie były prowadzone przez Polaków. Źaden Polak w nich nie służył! Nasza organizacja, Centrum Wiesenthala, nigdy nie używa tego terminu. Nie jestem jednak pewien, czy należy z tego czynić sprawę kryminalną. Nie sądzę, aby dało się ten zapis wprowadzić życie”.

Dyrektor Zuroff skrytykował ministra Piotra Glińskiego za określenie „że nie wie, czy Polacy mordowali w Jedwabnem”. Powiedział, że taka postawa to coś złego.

Oskarżył też Polaków o mordowanie Żydów podczas w czasie wojny, mówiąc, że „wiele tysięcy Polaków zabiło Żydów, wydawało Żydów”.

Powołując się na Żydowski Instytut Historyczny w Warszawie określił liczbę zabitych Żydów przez Polaków na 50 tys. zadając jednocześnie kłam wyssanym z palca twierdzeniom żydowskiego historyka Jana Grabowskiego z Kanady, że Polacy rzekomo zamordowali 200 tys. Żydów.

Zuroff przeprowadził obliczenia matematyczne, z których wynika, że Polacy uratowali 20 tys. Żydów dodał jednak:

„Ale powiem tak: liczba tych, którzy zabijali Żydów, jest znacznie większa niż sprawiedliwych. Pod tym bym się podpisał”.

Źródło: msn, „Rzeczpospolita”

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105387 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]