Czy premier Morawiecki ugnie się pod presją Loży Bnai Brith?

Loża Bnai Brith domaga się dymisji wicepremiera Glińskiego po jego wypowiedzi porównującej język totalnej opozycji i „zaprzyjaźnionych mediów” z wymierzoną w Żydów propagandą goebbelsowską.

„Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczać, delegitymizować, mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzać do nas obrzydzenie. W opozycji byliśmy wykluczani, traktowani jak trędowaci (…). Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany, jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd.” – powiedział Gliński na łamach tygodnika „Wprost”.

Na te wypowiedź zareagował Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith. W liście skierowanym do szefa polskiego rządu nie tylko domaga się on przeprosin, ale i natychmiastowej dymisji ministra, który niejednokrotnie udowadniał, jak dużą atencją darzy Izrael i naród żydowski.

(…) „przykrość, jaką może odczuwać krytykowany polityk, ma się nijak do losu milionów pomordowanych” – stwierdził Krajewski. „Nie pojmujemy, dlaczego rzecz tak oczywistą trzeba tłumaczyć ministrowi, który jest profesorem socjologii, powinien więc rozumieć etyczne proporcje i znać podstawowe fakty historyczne. Lekkość, z jaką żongluje nimi w politycznych przepychankach uwłacza pamięci ofiar nazizmu. Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości”.

Do sprawy odniosła się także ambasada Izraela w Polsce. „Wypowiedź świadczy o głębokiej niewiedzy i ignorancji oraz braku wrażliwości” – napisało przedstawicielstwo Tel Awiwu w naszym kraju.  

Sam premier Gliński z determinacją podjął na Twitterze próby obrony, lecz nie wiadomo, czy przyniosą one pozytywny dla niego skutek. Być może będzie kolejną ofiarą zapowiadanej przez media na początek grudnia rekonstrukcji gabinetu Morawieckiego.

Źródło: wPolityce.pl

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-11-20)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jakie to wszystko żałosne… ta polityka na kolanach.
qlnick

Gliński odważył się przyrównać do narodu przebranego. Teraz on i reszta szabesgojów z popis mają dowód na to, co żydzi robią z takimi jak oni. A oni biedaczki myślą o ugraniu dla siebie jakichś profitów pod warunkiem wierności swoim właścicielom… Źałosne.
blix

To Żydzi żądzą Polską czy Polacy?
X

Ja tego ministra wcale bym nie żałowała. Przecież każdy wie, jaki jest obecny stan kultury, co się produkuje i na co minister daje pieniądze, np. „Kler”. Powinien dawno zostać zdymisjonowany, ale oczywiście uczucia religijne Polaków się nie liczą. Z drugiej strony nie jest w porządku, że rządzą u nas obce podmioty. Czy to ustawka, to się okaże, jeśli zdymisjonowany nie zostanie. Pamiętamy, co wyczyniali niedawno z tą zbitą szybą chyba w Gdańsku. Pejot, pozdrawiam.
Cóż

?W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące. (?) Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie. Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi, a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy?.
oiset

@Pejot – talmud mówi o gojach (nie żydach): Czy goj to człowiek? Odpowiedź: Nie, to zwierzę, któremu Jahwe dał ludzką twarz, żeby żydom było przyjemniej odbierać od niego posługi. Tak widzą nie żydów.
Alex Wolf

Mateusz zakłada jarmułkę, więc chyba to oczywiste co się stanie. A knesejm trzeba wytresować.
Nasa

znowu żydzi,kiedy w Polsce rząd będzie mógł rządzić bez dyktatu obcych.Czy my się Izraelowi mieszamy i wskazujemy kto ma rządzić a kogo do dymisji. Niech rząd rządzi i słucha swojego narodu który ma już dość dyktatury obcych
ja

To znaczy, nie rozumiem, jakim podmiotem jest loża masońska w Polsce. KTO RZĄDZI W POLSCE !!!
zugadi

Pan Gliński powinien być wyrzucony z rządu na zbitą twarz już znacznie wcześniej. Posadę dostał za zasługi dla prezesa, a na stanowisku się nie sprawdził. W kulturze nie widać żadnej dobrej zmiany. Te bohaterskie słowa to próba obrony stołka.
Rozczarowany

Polski premier powinien tą lożę z powrotem zdelegalizować. Premier Morawiecki tego nie zrobi. Ambasada Izraela też nie jest nam do niczego potrzebna. To Żydom gotuje się grunt pod nogami a nie nam.
Leaf427

 


 

Gliński porównał PiS do Żydów – Żydzi protestują i żądają jego dymisji

Polska loża żydowskiej organizacji B’nai B’rith domaga się od premiera Morawieckiego zdymisjonowania wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego. Powodem żądania jest porównanie Prawa i Sprawiedliwości do Żydów użyte przez Glińskiego. Przeciwko słowom wicepremiera zaprotestowała także ambasada Izraela w Polsce.

„Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie” – powiedział Gliński w wywiadzie dla ostatniego wydania tygodnika Wprost. Słowa te oburzyły B’nai B’rith i izraelskich dyplomatów.[…]

Całość: Kresy.pl (20 listopada 2018)

 


 

Kolejna skandaliczna ingerencja ambasador Izraela w sprawy Polski

Dokąd tak? Niech Herodiada zajmie się w końcu poważniejszymi tematami np. krzywdami Palestyńczyków, których Izrael traktuje tak jak swego czasu Trzecia Rzesza Niemiecka traktowała Żydów.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: „Rozmyślania w blogu” Strona ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego — isakowicz.pl (21 listopada 2018)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Piesek się łasił, łasił do wściekłego psa, aż ten go ugryzł. Morał: od wściekłych psów trzeba z daleka, nie utrzymywać z nimi kontaktów, izolować je i się od nich. A gdy potrzebne są jakieś kontakty, to jedynie na dystans kija. Tak, aby tym kijem w razie napaści przyłożyć.

 


 

Skip to content