Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Procesja eucharystyczna i festiwal narodów w uroczystość Chrystusa Króla

W niedzielę 28 października br. w kaplicy pw. św. Tomasza Morusa w Sanford na Florydzie Bractwo Św. Piusa X zorganizowało – z okazji uroczystości Chrystusa Króla – procesję z Najświętszym Sakramentem, a także festiwal narodów. „Dziś jest święto Chrystusa Króla, dlatego i my dziś świętujemy” – rozpoczął swoje kazanie ks. Marek Vernoy FSSPX – „albowiem święto władcy jest także świętem wszystkich jego poddanych”.

W piękny słoneczny poranek, po uroczystej Mszy św., kilkuset wiernych uczestniczyło w procesji z Najświętszym Sakramentem, by następnie obchodzić piąty, największy z dotąd zorganizowanych festiwal narodów: przedstawiono ich około 15. W wydarzeniu wzięli także udział mieszkańcy Sanford oraz goście z innych kaplic Tradycji, również spoza Florydy.

W czasie festiwalu śpiewano, grano na instrumentach i podziwiano folklorystyczne tańce. Wśród atrakcji znalazły się także: tradycyjna amerykańska hayride, czyli przejażdżka wozem wypełnionym sianem, dobroczynna licytacja oraz sprzedaż specjałów gastronomicznych na stoiskach reprezentujących narody obecne na festiwalu. Największe zainteresowanie i aplauz wzbudził jednak pokaz strzelania z łuku z konia w wykonaniu mistrza świata w tej dyscyplinie, który zadziwiał publiczność celnymi strzałami zarówno do nieruchomych, jak i ruchomych celów, z niezrównaną maestrią trafiając w tarczę także w pełnym galopie.

„Sądzę, że każdy z nas uczestniczy w królewskim panowaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, albowiem jest On w nas” – powiedział ks. Vernoy. „Jest On również ponad nami, stąd pomysł międzynarodowego festiwalu, mającego przypominać, że nasz Pan Jezus Chrystus spogląda na całe dzieło stworzenia, na wszystko, co uczynił, wraz z narodami, rasami i wszystkimi ludami świata, zjednoczonymi jednakże pod Jego panowaniem w wierze, nadziei i miłości. Różnorodność, która niesie za sobą przyziemne przyjemności, patrząc na bogactwo jedzenia, zwyczajów, muzyki i pokazów – oto piękny sposób katolickiej zabawy w radości i prostocie!”

Źródło

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (18 listopada 2018) | https://news.fsspx.pl/2018/11/usa-procesja-eucharystyczna-i-festiwal-narodow-w-uroczystosc-chrystusa-krola/

Skip to content