Niemcy: FSSPX obstaje przy planach święceń kapłańskich

Aktualizacja: 2009-06-20 10:07 am

Kilka dni temu Watykan zażądał, by kontrowersje bractwo odstąpiło od tych planów. Choć na początku roku Benedykt XVI zdjął ekskomunikę wobec czterech biskupów lefebrystów, to nadal nie mają oni kanonicznego statusu w Kościele katolickim i prawa do udzielania święceń.

Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów Robert Zollitsch ocenił, że plany lefebrystów to próba prowokacji i afront wobec Kościoła i Benedykta XVI, który zdejmując ekskomunikę wyciągnął do nich rękę.

Według Gaudrona bractwo “ma powody”, by nie zważać na wskazówki niemieckich biskupów i chce omówić je bezpośrednio z Rzymem. Według Gaudrona lefebrystom obiecano, że rozmowy na temat możliwości zbliżenia z Watykanem odbędą się latem.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10532 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]