Holender chce zmienić wiek w dokumentach. Powołuje się na przepisy dotyczące „zmiany płci”

Aktualizacja: 2018-11-9 11:54 am

69-letni Holender walczy o zmianę certyfikatu narodzin, aby podano na nim wiek 49 lat. Twierdzi bowiem, że uważa się za osobę właśnie w takim wieku. W uzasadnieniu swego twierdzenia powołał się na argumenty stosowane przez transgenderowców.

W wywiadzie dla Washington Post Emile Ratelband z holenderskiego Arnhem stwierdził, że współcześnie w Europie czy Stanach Zjednoczonych ludzie są wolni i mogą podejmować decyzje zgodnie z własną wolą. Powiedział, że mogą podejmować decyzje dotyczące swej płci czy imienia. W związku z tym on chce zmienić wiek.

Jakimi motywami kieruje się ojciec 7 dzieci, obecnie jednak samotny? Twierdzi, że czuje się jak 40-45 latek i pragnie zmienić swoje życie. Tymczasem jego wiek obniża jego wartość na portalu randkowym, a nie chce uciekać się do kłamstwa. Co więcej, mężczyzna podkreśla, że jego wiek sprawia, że klienci uważają go za mniej kompetentnego, niż jest w rzeczywistości.

Nie wiadomo jednak czy mężczyzna nie dopuścił się po prostu politycznej prowokacji. Stara się jednak przekonać władze, że myśli poważnie. Przed sądem przekonywał, że współczesne społeczeństwo uwalnia się od ograniczeń. Mężczyzna doczekał się poważnego podejścia ze strony sędziów. Jak zauważa portal Life Site News, samo rozpatrywanie jego sprawy i poważne potraktowanie stanowi kolejny przełom w sporze między ideologią tożsamości a obiektywną rzeczywistością.

Do tej pory bowiem niezmienność wieku stanowiła argument, jakim konserwatyści posługiwali się w dyskusjach ze zwolennikami ideologii gender, sprowadzając ją do absurdu. Teraz okazuje się, że postulat zmiany wieku jest rozpatrywany przez sąd, jak każda inna sprawa.

Warto zauważyć, że wiek podobnie jak płeć jest niezależny od woli człowieka. Jednak część mieszkańców współczesnego Zachodu nie może tego zaakceptować. Nie mogą bowiem znieść istnienia żadnych ograniczeń dla własnej woli. Ich mottem mogłyby stać się słowa Fryderyka Nietzschego „jeśli Bóg jest, to jakbym zniósł, gdybym nim nie był”.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105209 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]