Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandal w U.S. Navy. Marynarze odpowiedzialni za reaktor nuklearny ćpali środki halucynogenne

Czternastu marynarzy służących na lotniskowcu z napędem atomowym USS Ronald Reagan (CVN-76) ma postawione zarzuty dyscyplinarne w związku z zażywaniem LSD. Odpowiadali za reaktor nuklearny.

Dwóch marynarzy stanie przed sądem wojskowym, z zarzutami posiadania i rozprowadzania narkotyku, a kolejni trzej oczekują na postawienie zarzutów. 10 marynarzy otrzymało kary dyscyplinarne. Zostali zawieszeni i odsunięci od pełnienia obowiązków.

Wszyscy z wyjątkiem jednego byli odpowiedzialni za obsługę reaktora nuklearnego napędzającego USS Ronald Reagan (CVN-76). Nie podano jakie dokładnie funkcje pełnili. Wydział reaktora nuklearnego na lotniskowcu liczy ok 400 osób.

Dowództwo lotniskowca zleciło kontrolę wszystkich prac związanych z użytkowaniem reaktora przez oskarżone osoby. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Dowództwo twierdzi, że bezpieczeństwo załogi nie było zagrożone.

Lotniskowiec USS Ronald Reagan (CVN-76) służy w amerykańskiej 7 flocie na Pacyfiku. Stacjonuje w bazie Yokosuka w Japonii. Jest jednym z 10 lotniskowców klasy Nimitz jakie użytkuje U.S. Navy. Jednostki mają 332,8 metrów długości, 76,8 m szerokości i zanurzenie 11,3 m.

Każdy z nich napędzany jest dwoma reaktorami nuklearnymi, które pozwalają na osiągnięcie prędkości 30 węzłów. Załogę stanowi 3300 marynarzy,członków personelu lotniczego i pilotów. Na jego pokładzie może stacjonować do 90 samolotów. Główną siłę uderzeniową stanowią samoloty F/A-18 Hornet i Super Hornet.

Za: Najwyższy Czas! (07/11/2018) | https://nczas.com/2018/11/07/skandal-w-u-s-navy-marynarze-odpowiedzialni-za-reaktor-nuklearny-cpali-srodki-halucynogenne/

Skip to content