Żydzi ochronią polskich VIP-ów w powietrzu. Czy to na pewno bezpieczne?

Aktualizacja: 2018-11-2 3:50 pm

Izraelski system MUSIC firmy Elbit Systems ma chronić samoloty przewożące najważniejsze osoby w Polsce. Taką decyzję podjęło właśnie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Rządowej Boeingi 737NG wyposażone zostaną w wytworzony przez Izraelczyków system J-MUSIC, używany obecnie między innymi w siłach powietrznych Włoch oraz Francji i Brazylii. Jak dotąd nie ujawniono jednak szczegółów transakcji takich jak liczba zakupionych zestawów, czy też suma za jaką system nabyto.

Czym jest J-MUSIC? Mówiąc najprościej to system obrony samolotów transportowych i pasażerskich przed samonaprowadzającymi pociskami przeciwlotniczymi. Chodzi tu między innymi o zestaw MANPADS najczęściej wykorzystywany przez ugrupowania terrorystyczne w tym ISIS.

Zadaniem systemu jest wykorzystanie wiązki laserowej, która zakłóca samonaprowadzanie rakiety. Dodatkowo w zestawie znajduje się również kamera termowizyjna przeznaczona do precyzyjnego śledzenia pocisku.

W całej tej sytuacji pozostaje jednak jedno, podstawowe pytanie. Na ile izraelski system jest bezpieczny i czy Polacy po raz kolejny muszą decydować się na zakup zagranicznych produktów, aby chronić najważniejsze osoby w państwie?

źródło: Defence24.pl / Wolność24.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105117 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]