Żydzi ochronią polskich VIP-ów w powietrzu. Czy to na pewno bezpieczne?

Izraelski system MUSIC firmy Elbit Systems ma chronić samoloty przewożące najważniejsze osoby w Polsce. Taką decyzję podjęło właśnie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Rządowej Boeingi 737NG wyposażone zostaną w wytworzony przez Izraelczyków system J-MUSIC, używany obecnie między innymi w siłach powietrznych Włoch oraz Francji i Brazylii. Jak dotąd nie ujawniono jednak szczegółów transakcji takich jak liczba zakupionych zestawów, czy też suma za jaką system nabyto.

Czym jest J-MUSIC? Mówiąc najprościej to system obrony samolotów transportowych i pasażerskich przed samonaprowadzającymi pociskami przeciwlotniczymi. Chodzi tu między innymi o zestaw MANPADS najczęściej wykorzystywany przez ugrupowania terrorystyczne w tym ISIS.

Zadaniem systemu jest wykorzystanie wiązki laserowej, która zakłóca samonaprowadzanie rakiety. Dodatkowo w zestawie znajduje się również kamera termowizyjna przeznaczona do precyzyjnego śledzenia pocisku.

W całej tej sytuacji pozostaje jednak jedno, podstawowe pytanie. Na ile izraelski system jest bezpieczny i czy Polacy po raz kolejny muszą decydować się na zakup zagranicznych produktów, aby chronić najważniejsze osoby w państwie?

źródło: Defence24.pl / Wolność24.pl

Za: Najwyższy Czas! (02/11/2018) | https://nczas.com/2018/11/02/zydzi-ochronia-polskich-vip-ow-w-powietrzu-czy-to-na-pewno-bezpieczne/

Skip to content