Aktualizacja strony została wstrzymana

Facebook uderza w Iran. Usunał 82 stron, kont i grup powiązanych z Iranem

„Facebook usunął 82 stron, kont i grup powiązanych z działaniami Iranu zmierzającymi do wykorzystania mediów społecznościowych do wywołania konfliktów społecznych w USA i Wielkiej Brytanii” – podała AP.

Sprawa wydaje się tajemnicza, ponieważ, jak powiedział Nathaniel Gleicher, odpowiedzialny za politykę cyberbezpieczeństwa Facebooka „że choć usunięte profile i strony były związane z Iranem, to jednak nie znaleziono żadnych związków między nimi a irańskim rządem”.

Wiadomo, że w Iranie, kraju teokracji i permanentnej cenzury, grupy, które zajmują się takimi sprawami, nie mogą działać niezależnie.

Jednocześnie dodano, że usunięte strony i profile miały na celu wywołanie sporów społecznych przez rozpowszechnianie treści skoncentrowanych na kontrowersyjnych, politycznych tematach – takich jak relacje między ludźmi różnych ras, kwestia imigracji, sprzeciw wobec prezydentury Trumpa.

Źródło: Rzeczpospolita

Za: Najwyższy Czas! (28/10/2018) | https://nczas.com/2018/10/28/facebook-uderza-w-iran-usunal-82-stron-kont-i-grup-powiazanych-z-iranem/

Skip to content