Facebook uderza w Iran. Usunał 82 stron, kont i grup powiązanych z Iranem

Aktualizacja: 2018-10-28 7:18 pm

„Facebook usunął 82 stron, kont i grup powiązanych z działaniami Iranu zmierzającymi do wykorzystania mediów społecznościowych do wywołania konfliktów społecznych w USA i Wielkiej Brytanii” – podała AP.

Sprawa wydaje się tajemnicza, ponieważ, jak powiedział Nathaniel Gleicher, odpowiedzialny za politykę cyberbezpieczeństwa Facebooka „że choć usunięte profile i strony były związane z Iranem, to jednak nie znaleziono żadnych związków między nimi a irańskim rządem”.

Wiadomo, że w Iranie, kraju teokracji i permanentnej cenzury, grupy, które zajmują się takimi sprawami, nie mogą działać niezależnie.

Jednocześnie dodano, że usunięte strony i profile miały na celu wywołanie sporów społecznych przez rozpowszechnianie treści skoncentrowanych na kontrowersyjnych, politycznych tematach – takich jak relacje między ludźmi różnych ras, kwestia imigracji, sprzeciw wobec prezydentury Trumpa.

Źródło: Rzeczpospolita

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105014 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]