Arcybiskup Pizzaballa: trzeba przeciwdziałać antychrześcijańskim postawom w Izraelu

Aktualizacja: 2018-10-24 11:47 am

Prawa religijne w Izraelu stają się coraz surowsze dla nie-Żydów – zauważa arcybiskup Pierbattista Pizzaballa. W wywiadzie dla niemieckojęzycznego portalu katholisch.de administrator apostolski Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy przypomniał, że w pewnych żydowskich ultraortodoksyjnych środowiskach zawsze istniała pewna wrogość wobec chrześcijaństwa. Zaznaczył, że po niedawnych przypadkach wandalizmu wobec chrześcijańskich miejsc religijnych potrzebna jest szczególnie edukacja, która musi zapobiegać antychrześcijańskim postawom. 

Kilka dni temu w Beit Jamal, 30 kilometrów na zachód od Jerozolimy, nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz katolicki, którym opiekują się posługujący tam salezjanie. Zniszczono kilkadziesiąt grobów i połamano wiele krzyży.

Problem prześladowań, czy praw chrześcijan nie może być uważany za kwestię odosobnioną –  powiedział abp Pizzaballa. W jego przekonaniu, kwestia ta musi być postrzegana jako część większego problemu, indywidualnych i zbiorowych praw w Izraelu, a także w krajach arabskich. Zwrócił uwagę, że na Bliskim Wschodzie nadal nie ma „wolności praw zbiorowych”. – Przyjęta w lecie ustawa, w której Izrael został uznany jako państwo narodu żydowskiego, może stworzyć na dłuższą metę jeszcze bardziej usztywnioną mentalność, szczególnie w religijnym judaizmie – ostrzegł arcybiskup.

Źródło: KAI

RoM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104958 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]