Skandaliczny tekst izraelskiego portalu. Napisał o „polskim obozie śmierci” w Treblince

Anglojęzyczny portal izraelski „Behind the News” opisał wizytę grupy izraelskich policjantów w niemieckim obozie zagłady w Treblince. Mundurowi mieli tam poznawać historię Holocaustu. Serwis napisał jednak o… „polskim obozie śmierci” w Treblince.

„Świadkowie w mundurach: 180 izraelskich policjantów uformowało w polskim obozie śmierci gwiazdę Dawida” – właśnie tak „Behind the News” zrelacjonował wizytę izraelskich policjantów w niemieckim obozie zagłady w Treblince.

Skandaliczny wpis pojawił się, choć portal sam podał, że celem wizyty było poznanie historii Holokaustu, a zwiedzanie miejsc zagłady poprzedzone jest „szerokim studium i przygotowaniami, których elementem jest wizyta w Yad Vashem”. Co więcej, jak czytamy na portalu, każdej grupie towarzyszył ocalony z zagłady.

Relacja portalu spotkała się z ostrą reakcją internautów, którzy w komentarzach pod artykułem podkreślali, że Treblinka i inne miejsca kaźni w okupowanej przez Niemców Polsce były niemieckimi obozami stworzonymi i prowadzonymi przez Niemców.

Jak podkreślali komentatorzy negowanie niemieckiej odpowiedzialności za zbrodnie jest formą negowania Holocaustu, a to w Izraelu jest zagrożone karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

W sprawie interwencję podjął ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski. Dyplomata zwrócił się o korektę artykułu. Napisał na Twitterze: „Obóz śmierci w Treblince nie był polski. Był to niemiecki nazistowski obóz śmierci. Proszę o odpowiednie poprawienie artykułu”.

Źródło: tvp.info

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-10-23)

 


 

Żydzi znowu nas szkalują! W Treblince miał być „polski obóz śmierci” [VIDEO]

„Polski obóz” w żydowskim artykule/fot. Twitter שגרירות פולין

I znowu poszły „polskie obozy śmierci”. Tym razem w anglojęzycznym izraelskim portalu „Behind The News”. Określenie pojawiło się w kontekście podróży grupy żydowskich policjantów do Treblinki w celu poznania historii holokaustu.

Ambasada RP wystosowała prośbę do redakcji o korektę. – Obóz śmierci w Treblince nie był polski. Był to niemiecki nazistowski obóz śmierci. Prosimy, dokonajcie odpowiedniej korekty artykułu – napisała na Twitterze ambasada.

Dołączono do informacji także screenshot z artykułu „Ofiary w mundurach: 180 izraelskich oficerów policji utworzyło »Gwiazdę Dawida« w polskim obozie śmieci”.

Jak pisze BTN, uczestnicy takich wyjazdów przygotowują się do nich poprzez wnikliwe poznawanie historii Żydów oraz holokaustu. Zwiedzają m.in. Yad Vashem, a podczas wyjazdu każdej grupie towarzyszy ocalony z zagłady Żyd.

Po interwencji ambasady zmieniono określenie „polski obóz śmierci” na „obóz śmierci w Polsce”. Jak widać, środowiska żydowskie wiedzą, że z obecnym rządem w Warszawie mogą pogrywać jak chcą. W końcu w razie czego oskarży się go o antysemityzm, a ten posłusznie dostosuje się do wytycznych Tel Awiwu…

Przypominamy, że na terenie okupowanej przez nazistowskie Niemcy Polski znajdowały się tylko i wyłącznie niemieckie obozy śmierci. Oczywiście Zydzi to dobrze wiedzą, a takie wstawki o „polskich obozach” nie pojawiają się przez pomyłkę. Może my zacznijmy pisać tak jak niektórzy sugerują – w tym również osoby o żydowskich korzeniach, jak ten przedstawiciel żydo-komuny poniżej – że obozy te były… żydowskie?

Co powiecie na taką narrację?

Za: Najwyższy Czas! (2018-10-23)

 


 

Skip to content