Degeneracja BBC – absurdalna polityka równościowa brytyjskiej organizacji medialnej

Aktualizacja: 2018-10-19 2:43 pm

Brytyjski nadawca publiczny BBC zapowiada zakrojoną na szeroką skalę politykę równości. Chodzi o umocnienie mniejszości seksualnych wśród pracowników i zwiększenie odsetka homoseksualnych postaci filmowych. 

Według Equality Information Report, BBC chce, aby przedstawiciele mniejszości seksualnych stanowili co najmniej 8 procent jego bohaterów ekranowych do 2020 roku. Jak twierdzi Life Site News, jest to więcej niż wynosi odsetek LGBT w społeczeństwie.

Wszak na przykład według „Williams Institute on Sexual Orientation and Gender Identity Law and Public Policy” (Instytutu na Rzecz Orientacji Seksualnej i Tożsamości Genderowej i Polityki Publicznej imienia Williamsa) jako homoseksualiści, lesbijki lub biseksualiści identyfikuje się około 3,5 procent populacji. Dodatkowo poniżej 0,33 procenta uznaje się za transseksualistów. Jeśli zatem aż 8 procent postaci w BBC ma należeć do mniejszości seksualnych, to oznacza, że będzie ich ponad 2 razy więcej niż w rzeczywistości.  

Jednak BBC powołuje się na statystyki, zgodnie z którymi znacznie większy odsetek populacji należy do mniejszości seksualnych – przynajmniej wśród ludzi młodych.

Polityka równości w wykonaniu BBC obejmuje także pracowników organizacji. Aż 11 procent z nich uważa się za seksualne mniejszości. Wśród kadry kierowniczej jest to 12 procent.    

Ponadto zgodnie z ujawnionymi pod koniec września planami BBC ma upewnić się, że wszyscy jego kierownicy i personel są dostatecznie uświadomieni w kwestiach ważnych dla mniejszości seksualnych.

Polityka równości w wykonaniu BBC obejmuje również dbałość o odpowiednią reprezentację kobiet, niepełnosprawnych i mniejszości rasowych.

Źródła: lifeesitenews.com / downloads.bbc.co.uk

mjend

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104888 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]