Aktualizacja strony została wstrzymana

Degeneracja BBC – absurdalna polityka równościowa brytyjskiej organizacji medialnej

Brytyjski nadawca publiczny BBC zapowiada zakrojoną na szeroką skalę politykę równości. Chodzi o umocnienie mniejszości seksualnych wśród pracowników i zwiększenie odsetka homoseksualnych postaci filmowych. 

Według Equality Information Report, BBC chce, aby przedstawiciele mniejszości seksualnych stanowili co najmniej 8 procent jego bohaterów ekranowych do 2020 roku. Jak twierdzi Life Site News, jest to więcej niż wynosi odsetek LGBT w społeczeństwie.

Wszak na przykład według „Williams Institute on Sexual Orientation and Gender Identity Law and Public Policy” (Instytutu na Rzecz Orientacji Seksualnej i Tożsamości Genderowej i Polityki Publicznej imienia Williamsa) jako homoseksualiści, lesbijki lub biseksualiści identyfikuje się około 3,5 procent populacji. Dodatkowo poniżej 0,33 procenta uznaje się za transseksualistów. Jeśli zatem aż 8 procent postaci w BBC ma należeć do mniejszości seksualnych, to oznacza, że będzie ich ponad 2 razy więcej niż w rzeczywistości.  

Jednak BBC powołuje się na statystyki, zgodnie z którymi znacznie większy odsetek populacji należy do mniejszości seksualnych – przynajmniej wśród ludzi młodych.

Polityka równości w wykonaniu BBC obejmuje także pracowników organizacji. Aż 11 procent z nich uważa się za seksualne mniejszości. Wśród kadry kierowniczej jest to 12 procent.    

Ponadto zgodnie z ujawnionymi pod koniec września planami BBC ma upewnić się, że wszyscy jego kierownicy i personel są dostatecznie uświadomieni w kwestiach ważnych dla mniejszości seksualnych.

Polityka równości w wykonaniu BBC obejmuje również dbałość o odpowiednią reprezentację kobiet, niepełnosprawnych i mniejszości rasowych.

Źródła: lifeesitenews.com / downloads.bbc.co.uk

mjend

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-10-19) | https://www.pch24.pl/degeneracja-bbc---absurdalna-polityka-rownosciowa-brytyjskiej-organizacji-medialnej,63584,i.html

Skip to content