Aktualizacja strony została wstrzymana

Waldemar Pawlak: Niemcy kupili Onet, by wpływać na polską opinię publiczną

Od kilku dni Onet.pl publikuje nagrania z taśm mających skompromitować najważniejsze postaci obecnej sceny politycznej. Tymczasem TVP znalazła zapisy z rozmów, podczas których prominentny polityk wskazuje wprost, że portal Onet.pl został zakupiony przez Niemców. Wszystko jakoby w celu uzyskania wpływu na polską opinię publiczną. 

Jak podaje portal tvp.info, jego redakcja weszła w posiadanie nagrań ze spotkania Waldemara Pawlaka z Michałem Sołowowem, obecnie najbogatszym Polakiem. Przedmiotem rozmów było omówienie czynników najbardziej wpływających na opinię publiczną i ówczesnego premiera Donalda Tuska. W opinii byłego polityka PSL, w celu uzyskania tego wpływu Niemcy poprzez spółkę Ringer Axel Springer wykupili portal Onet, „Fakt” i „Newsweek”.

– Bardzo dobrze pan na to patrzy, otóż ja bym powiedział dalej, że można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili, przez inwestycję w Axel Springer, „Fakt”, „Newsweek”, Onet – wskazał na spotkaniu Waldemar Pawlak.

Dodatkowo były premier podkreślił znaczenie mediów w ocenie polityki Donald Tuska. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. (…) Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych.

Wieloletni prezes PSL w rozmowie zachęcał Sołowowa, żeby ten zainwestował w TVN i wsparł tym samym jeszcze mocniej ówczesny obóz władzy (PO-PSL). Przekonywał do ogromnego znaczenia mediów w procesie kształtowania opinii publicznej w Polsce. Miliarder miał być zaskoczony aż tak dużym wpływem. Dodatkowo podkreślono, że za decyzje dotyczące rynku medialnego w Polsce odpowiada tak naprawdę kilka osób.

Premier się bardziej przejmuje, że mu zrobią koło pióra w gazecie czy w telewizji niż tym, że na przykład nie przygotuje dobrych regulacji […] To nie jest sprawa organizacji, to jest sprawa pięciu ludzi w Polsce, którzy jeżeli będą chcieli zrobić, to to zrobią podkreślił Waldemar Pawlak.

 No to wie pan co, no to w takim zespole powinien być jakiś lider. Naturalnym liderem tej całej sprawy jest Janek Kulczyk, doktor, tak? – odparł Michał Sołowow. 

Źródło: tvp.info
PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-10-17) | https://www.pch24.pl/waldemar-pawlak--niemcy-kupili-onet--by-wplywac-na-polska-opinie-publiczna,63524,i.html

Skip to content