Australia: Śluby braci Bractwa Św. Piusa X

Aktualizacja: 2018-10-12 4:13 pm

28 września br., w święto św. Wacława, w seminarium św. Krzyża w Goulburn (Australia) trzech postulantów – pochodzących z Australii, Indii i Nigerii – przyjęło z rąk ks. Pawła Robinsona FSSPX habit braci Bractwa Św. Piusa X. Był to szczególny powód do radości, albowiem ostatnie obłóczyny braci w Australii miały miejsce aż 10 lat temu.

Obłóczyny braci Bractwa Św. Piusa X w Australii

Następnego dnia, w święto św. Michała Archanioła, patrona braci Bractwa, dwaj bracia – z Indii i Kanady – odnowili swe tymczasowe śluby przed rektorem seminarium, ks. Danielem Themannem FSSPX.

Dla chwały Bożej, ich własnego uświęcenia oraz zbawienia dusz, bracia Bractwa Św. Piusa X poświęcają się Panu Bogu jako zakonnicy. Całe ich życie i wszystkie ich uczynki są ofiarowane Bogu przez Chrystusa, szczególnie przy ołtarzu Najświętszej Ofiary. Bracia składają śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, które jeszcze ściślej jednoczą ich z boskim Mistrzem.

Specyfiką powołania braci jest pomoc kapłanom Bractwa Św. Piusa X we wszystkich aspektach ich posługi kapłańskiej, zarówno w kwestiach materialnych jak i w działaniach duszpasterskich, w kaplicach, szkołach czy misjach Bractwa na całym świecie.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104822 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]