Aktualizacja strony została wstrzymana

Kuriozalny postulat Amnesty International: „aborcja na życzenie” dla wszystkich, nie tylko kobiet!

„Nie tylko kobiety i dziewczyny cispłciowe (kobiety i dziewczęta, które urodziły się jako kobiety) mogą potrzebować dostępu do aborcji. Wykonania zabiegu aborcji potrzebować mogą także osoby interseksualne, transpłciowi mężczyźni i chłopcy, a także osoby o innej tożsamości płciowej, którzy mają zdolność zajścia w ciążę” w taki sposób Amnesty International reklamuje potrzebę wprowadzenia we wszystkich krajach świata „dostępu do bezpiecznej, legalnej aborcji”.

Raport na temat aborcji opublikowany na stronie skrajnie lewicowej organizacji zawiera wiele szokujących twierdzeń. Z jego lektury dowiadujemy się m. in. iż nie tylko kobiety zachodzą w ciążę i nie tylko kobiety potrzebują aborcji, która to (w ocenie AI) stanowi podstawowy produkt opieki zdrowotnej. Podkreślono nawet, że aborcja jest dużo bezpieczniejsza niż… poród.

Amnesty International uważa, że „osoby interseksualne, transpłciowi mężczyźni i chłopcy, a także osoby o innej tożsamości płciowej”, często są „stygmatyzowane” i oceniane przez pryzmat „krzywdzących poglądów, co ma najczęściej wynikać „z przekonania, że ”‹”‹osoby te nie potrzebują dostępu do antykoncepcji ani informacji i usług związanych z aborcją”.

Lewicowi aktywiści wzywają również „rzeczników i rzeczniczki na rzecz praw reprodukcyjnych, a także aktywistki i aktywistów na rzecz praw osób LGBT” do „zwiększenia świadomości na ten temat oraz uczynienia aborcji legalną i zapewnienia powszechnego dostępu do niej dla wszystkich osób, które jej potrzebują bez jakiejkolwiek dyskryminacji”.

Źródło: amnesty.org.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-10-12) | https://www.pch24.pl/jakie-beda-skutki-listow-abp–vigano–analitycy-o-mozliwych-scenariuszach,63429,i.html