Odznaczenia dla zasłużonych przedstawicieli International Paper

Aktualizacja: 2018-10-2 11:57 am

Czy od tego jest Prezydent RP aby nadawał odznaczenia państwowe ludziom związanym z zagranicznymi koncernami działającymi w Polsce? Przypomnijmy, że International Paper to amerykański koncern-gigant (największy na świecie w swej branży), który w 1992 roku przejął polskie zakłady w Kwidzynie (nota bene, w do dzisiaj kwestionowanych okolicznościach i za zaniżoną cenę. Chcielibyśmy poznać dokładne okoliczności przejęcia tych zakładów… Może jakiś prokurator “wolnej Polski” przyjrzy się wreszcie tym przejęciom polskich zakładów? Acha, zapomnieliśmy, że z racji upływu czasu jest to już wszystko “przedawnionie”…)

To, że niektóre podmioty zagraniczne aby stworzyć pozytywny obraz i propagandowy image “działają na rzecz społeczności lokalnej” (cokolwiek ma to znaczyć), nie stanowi podstawy do nadawania odznaczeń i wyróżnień państwowych. Niestety, rola Prezydenta RP sprowadza się dzisiaj do patriotycznych tyrad, nadawania medali i podpisywania umów na stojąco. To wszystko na co stać przedstawiciela państwa-kolonii.

Red.

 

Odznaczenia dla zasłużonych przedstawicieli International Paper

Podczas spotkania w Belwederze Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP  Andrzej Dera wręczył zasłużonym przedstawicielom International Paper odznaczenia państwowe.

Odznaczeni zostali:

za wybitne zasługi w rozwijaniu międzynarodowej współpracy gospodarczej, za działalność na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju Pomorza

KRZYŹEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Michael BRUNER
David HIGGINS
John SIMS

[…]

Całość: Oficjana strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – prezydent.pl (2 października 2018)

 


 

CZYTAJ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Oficjana strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - prezydent.pl (2 października 2018)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104659 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]