Aktualizacja strony została wstrzymana

Odznaczenia dla zasłużonych przedstawicieli International Paper

Czy od tego jest Prezydent RP aby nadawał odznaczenia państwowe ludziom związanym z zagranicznymi koncernami działającymi w Polsce? Przypomnijmy, że International Paper to amerykański koncern-gigant (największy na świecie w swej branży), który w 1992 roku przejął polskie zakłady w Kwidzynie (nota bene, w do dzisiaj kwestionowanych okolicznościach i za zaniżoną cenę. Chcielibyśmy poznać dokładne okoliczności przejęcia tych zakładów… Może jakiś prokurator „wolnej Polski” przyjrzy się wreszcie tym przejęciom polskich zakładów? Acha, zapomnieliśmy, że z racji upływu czasu jest to już wszystko „przedawnionie”…)

To, że niektóre podmioty zagraniczne aby stworzyć pozytywny obraz i propagandowy image „działają na rzecz społeczności lokalnej” (cokolwiek ma to znaczyć), nie stanowi podstawy do nadawania odznaczeń i wyróżnień państwowych. Niestety, rola Prezydenta RP sprowadza się dzisiaj do patriotycznych tyrad, nadawania medali i podpisywania umów na stojąco. To wszystko na co stać przedstawiciela państwa-kolonii.

Red.

 

Odznaczenia dla zasłużonych przedstawicieli International Paper

Podczas spotkania w Belwederze Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP  Andrzej Dera wręczył zasłużonym przedstawicielom International Paper odznaczenia państwowe.

Odznaczeni zostali:

za wybitne zasługi w rozwijaniu międzynarodowej współpracy gospodarczej, za działalność na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju Pomorza

KRZYŹEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Michael BRUNER
David HIGGINS
John SIMS

[…]

Całość: Oficjana strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – prezydent.pl (2 października 2018)

 


 

CZYTAJ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Oficjana strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - prezydent.pl (2 października 2018) | http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,316,odznaczenia-dla-zasluzonym-przedstawicielom-international-paper-.html

Skip to content