Aktualizacja strony została wstrzymana

Warszawa: Pożegnanie ks. Łukasza Webera FSSPX

Od 15 sierpnia 2018 r. Dom Autonomiczny Europy Środkowo-Wschodniej Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X ma nowego przełożonego – ks. Karola Stehlina FSSPX. Dotychczasowy superior, ks. Łukasz Weber FSSPX, po czterech latach posługi kapłańskiej w naszym kraju otrzymał inny przydział – do Domu Generalnego FSSPX w Menzingen (Szwajcaria).

Ks. Łukasz Weber FSSPX, były przełożony Domu Autonomicznego Europy Środkowo-Wschodniej Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

Aby godnie pożegnać ks. Webera i podziękować mu za wszelki trud włożony w rozwój Bractwa w Polsce, w niedzielę 16 września 2018 r. po sumie wierni warszawskiej wspólnoty zorganizowali w sali pod kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny miłą uroczystość. Najpierw – w imieniu wszystkich zebranych – kilka słów do ks. Webera skierował ks. Konstantyn Najmowicz FSSPX. Powiedział m.in., że gdy biskup wyświęca nowego kapłana i nakłada na niego ornat, to w istocie wkłada na niego krzyż: „Kiedy pojedzie Ksiądz do Menzingen, to pozostawi tutaj swój «polski krzyż», ale na nowej placówce podejmie kolejny”. Następnie chór przy akompaniamencie skrzypiec i gitary zaśpiewał ulubioną francuską pieśń św. Maksymiliana Kolbego (J’irai la voir un jour), a wierni wręczyli ks. Weberowi bukiet kwiatów.

Były przełożony serdecznie wszystkim podziękował, zapewniając, że odprawił w intencji polskich wiernych wiele Mszy św. – i poprosił o modlitwę za siebie, na co spontanicznie zaintonowano Plurimos annos! Później można było skosztować wiele rodzajów ciast, owoców i sałatek oraz posilić się bułką i kiełbasą wg przepisu br. Klausa. Był to też czas prywatnych rozmów ks. Webera z wiernymi.

Plurimos annos!

 

 

 

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (1 października 2018) | https://news.fsspx.pl/2018/10/warszawa-pozegnanie-ks-lukasza-webera-fsspx/

Skip to content