Bp Milewski: problemu pedofilii w Kościele nie można odłączać od problemu homoseksualizmu

Kościół w Polsce nie jest odosobniony i także i tu wśród księży odnotowywane są haniebne nadużycia seksualne. Jak zapewnił bp Mirosław Milewski, od lat prowadzona jest walka ze zjawiskiem pedofilii. I jak przyznał, praktyka wskazuje, że problemu pedofilii nie może odłączać od problemu homoseksualizmu.

Biskup pomocniczy płocki przyznał w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM, że w jego diecezji w ciągu dziesięciu lat było odnotowane dziewięć przypadków nadużyć seksualnych wśród księży. Jak dodał, „dwóch z nich, tych nadużyć dopuściło się wobec dzieci poniżej 15 roku życia. Pozostała siódemka, to były ofiary w wieku 16-17 lat, 18”. Bp Milewski potwierdził, że ofiarami byli chłopcy.

Jak przypomniał Mazurek, abp Vigano – były nuncjusz w Stanach Zjednoczonych – podkreślał, że skandal pedofilski w Kościele to w rzeczywistości skandal homoseksualny i zapytał czy tak też jest w Polsce.

Różne badania i też no, chociażby te proste dane pokazują, że problemu pedofilii w Kościele nie można odłączać od problemu homoseksualizmu w Kościele, tak? I tu jasno trzeba powiedzieć, że Kościół ma jasne wskazania co do kapłanów i homoseksualizm jest przeszkodą do święceń. Sama kultura homoseksualna jest przeszkodą, nie można takich ludzi przyjmować do seminarium – wyjaśnił biskup.

Na pytanie czy w polskim kościele są księża homoseksualiści odpowiedział: „Niestety, są i nie powinno ich być w szeregach kapłańskich” oraz potwierdził, że spotkał takich ludzi. – To są raczej smutne spotkania, bo trzeba za rzeczy złe, za niemoralne prowadzenie trzeba takich ludzi karać i przywoływać do porządku – mówił.

Biskup odnosząc się do kryzysu w Kościele wyraził nadzieję, że będzie on oczyszczający i wyraził nadzieję, że Kościół wyjdzie z niego piękny i wspaniały – taki, jakiego życzyłby sobie Chrystus.

Źródło: rmf24.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-28)

 


 

Wrocław: „obrońcy praw człowieka” donoszą na pro-liferów. Poszło o „homofobiczny baner”

Wrocław: „obrońcy praw człowieka” donoszą na pro-liferów. Poszło o „homofobiczny baner”

źródło: Facebook / Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

„Stop pedofilii. Pedofilia występuje do 20 razy częściej wśród homoseksualistów” – taki napis znalazł się na nowym banerze przygotowanym przez Fundację Pro – Prawo do Źycia we Wrocławiu.

Transparent zainstalowano na lawecie, która od kilku dni jeździ po stolicy Dolnego Śląska. Nie wiadomo jednak, czy akcja nie zostanie zakończona. „Obrońcy praw człowieka” złożyli bowiem stosowny donos do prokuratury domagając się zakończenia akcji.

Cytat znajdujący się na billboardzie to słowa dr. Paula Camerona – badacza problemów związanych z homoseksualizmem oraz konsekwencji homoseksualnego stylu życia, a także autora kilkudziesięciu książek i kilkuset artykułów, publikował m. in. w „Psychological Reports” i „American Psychologist”.

Baner wywołał oburzenie „społeczników” oraz Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którzy zgłosili sprawę do prokuratury bądź zapowiedzieli, że to uczynią. Zdaniem Roberta Wagnera organizatorzy akcji „nawołują do nienawiści oraz znieważają ze względu na orientację seksualną poprzez propagowanie na stronie internetowej stoppedofilii.pl oraz za pomocą banerów umieszczonych na lawetach samochodów, haseł znieważających osoby homoseksualne”.

Na te zarzuty odpowiedział dolnośląski koordynator Fundacja Pro – Prawo do Źycia Adam Brawata. Obrońca życia wyjaśnił, że są to „próby cenzurowania przekazu fundacji”. – Komuś zależy, żeby ludzie nie byli informowani o tym, że jest takie powiązanie między pedofilią i homoseksualizmem. (…) Nie pozwolimy na cenzurowanie debaty publicznej – podkreślił.

Źródło: polskatimes.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-28)

 


 

Skip to content