USA: biskupi przywracają modlitwę do św. Michała Archanioła po każdej Mszy

Już pięciu amerykańskich biskupów zaleciło odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła w celu rozwiązania kryzysu jaki dotknął Kościół w ostatnich latach. Modlitwę nakazano odprawiać po każdej Mszy Świętej.

Arcybiskup Alexander King Sample z Archidiecezji Portland wysłał list do swoich księży, zachęcający do odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej. Wszystko w celu zadośćuczynienia za przestępstwa seksualne amerykańskiego kościoła, a także prosząc o ochronę w czasach kryzysu.

„Obecny kryzys ma podłoże duchowe i moralne, ale jest przede wszystkim kryzysem wiary (…) jego skutki zwalczymy jedynie pokutą, modlitwą i postem” – podkreślił arcybiskup Portland. Na wezwanie swojego ordynariusza odpowiedział m.in. ks. Maro Escano z Ashland w Oregonie. Zapowiedział, że w jego parafii modlitwa będzie odmawiana zgodnie z zaleceniem, po każdej Mszy Świętej.

„Ta modlitwa to potężna bron przeciwko szatańskim sidłom, kiedy prosimy o wstawiennictwo wodza anielskich zastępów, Michała Archanioła” – podkreślił ks. Escano. „Nie łudźcie się, bracia i siostry – jesteśmy na wojnie w tej niekończącej się walce z siłami Szatana. Jako członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa jesteśmy cały czas wystawieni na ataki. Szukajmy pomocy wszędzie gdzie tylko się da” – zwrócił się do swoich parafian.

Autorstwo modlitwy przypisuje się papieżowi Leonowi XIII, jej skróconą wersję podajemy poniżej.

„Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

Źródło: lifesitenews.com / stacja7.pl

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-27)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Drobne sprostowanie: z tego co wiemy, to biskupi zachęcają, a nie nakazują odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy św. Szkoda, że tylko tyle, ale w naszych czasach dobrze, że aż tyle. Dodajmy, że w ciągu ostatnich tygodni co najmniej czterech innych biskupów zachęciło księży do odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła. Są to: biskup Robert C. Morlino z Madison, Wisconsin; bp Frank Caggiano z Bridgeport, Connecticut; bp David Zubik z Pittsburgh, Pennsylvania; oraz bp Rick Stika z Knoxville, Tennessee.

Warto również odnotować, że w polskiej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Baltimore, MD, od pewnego czasu tę potężną broń modlitwy do św. Michała Archanioła wprowadził do swojego arsenału o. Ryszard Czerniak, SChr , pomimo, że takowego zachęcenia ze strony biskupa Williama E. Lori nie znamy.

 


 

Z poczty do REDAKCJI:

Proszę zwrócić uwagę, że łaciński oryginał modlitwy do Św. Michała Archanioła zaczyna się od słów:
Sancte Michael Archangele,
defende nos in proelio; …”
gdzie defende nos in proelio znaczy:
broń nas w walce.
U masonów jest: wspomagaj.
Różnica ogromna
To są skutki używania języka narodowego. […]

Stały czytelnik (RZ)

 


 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Inna wersja, tłumaczenie z łaciny:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obro­ną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Za: Santcus.pl


Wersja łacińska modlitwy Leona XIII

Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium.
Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque,
Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus
malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo,
divina virtute, in infernum detrude. Amen.

 


 

Skip to content