USA: biskupi przywracają modlitwę do św. Michała Archanioła po każdej Mszy

Już pięciu amerykańskich biskupów zaleciło odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła w celu rozwiązania kryzysu jaki dotknął Kościół w ostatnich latach. Modlitwę nakazano odprawiać po każdej Mszy Świętej.

Arcybiskup Alexander King Sample z Archidiecezji Portland wysłał list do swoich księży, zachęcający do odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej. Wszystko w celu zadośćuczynienia za przestępstwa seksualne amerykańskiego kościoła, a także prosząc o ochronę w czasach kryzysu.

„Obecny kryzys ma podłoże duchowe i moralne, ale jest przede wszystkim kryzysem wiary (…) jego skutki zwalczymy jedynie pokutą, modlitwą i postem” – podkreślił arcybiskup Portland. Na wezwanie swojego ordynariusza odpowiedział m.in. ks. Maro Escano z Ashland w Oregonie. Zapowiedział, że w jego parafii modlitwa będzie odmawiana zgodnie z zaleceniem, po każdej Mszy Świętej.

„Ta modlitwa to potężna bron przeciwko szatańskim sidłom, kiedy prosimy o wstawiennictwo wodza anielskich zastępów, Michała Archanioła” – podkreślił ks. Escano. „Nie łudźcie się, bracia i siostry – jesteśmy na wojnie w tej niekończącej się walce z siłami Szatana. Jako członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa jesteśmy cały czas wystawieni na ataki. Szukajmy pomocy wszędzie gdzie tylko się da” – zwrócił się do swoich parafian.

Autorstwo modlitwy przypisuje się papieżowi Leonowi XIII, jej skróconą wersję podajemy poniżej.

„Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

Źródło: lifesitenews.com / stacja7.pl

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-27)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Drobne sprostowanie: z tego co wiemy, to biskupi zachęcają, a nie nakazują odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy św. Szkoda, że tylko tyle, ale w naszych czasach dobrze, że aż tyle. Dodajmy, że w ciągu ostatnich tygodni co najmniej czterech innych biskupów zachęciło księży do odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła. Są to: biskup Robert C. Morlino z Madison, Wisconsin; bp Frank Caggiano z Bridgeport, Connecticut; bp David Zubik z Pittsburgh, Pennsylvania; oraz bp Rick Stika z Knoxville, Tennessee.

Warto również odnotować, że w polskiej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Baltimore, MD, od pewnego czasu tę potężną broń modlitwy do św. Michała Archanioła wprowadził do swojego arsenału o. Ryszard Czerniak, SChr , pomimo, że takowego zachęcenia ze strony biskupa Williama E. Lori nie znamy.

 


 

Z poczty do REDAKCJI:

Proszę zwrócić uwagę, że łaciński oryginał modlitwy do Św. Michała Archanioła zaczyna się od słów:
Sancte Michael Archangele,
defende nos in proelio; …”
gdzie defende nos in proelio znaczy:
broń nas w walce.
U masonów jest: wspomagaj.
Różnica ogromna
To są skutki używania języka narodowego. […]

Stały czytelnik (RZ)

 


 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Inna wersja, tłumaczenie z łaciny:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obro­ną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Za: Santcus.pl


Wersja łacińska modlitwy Leona XIII

Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium.
Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque,
Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus
malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo,
divina virtute, in infernum detrude. Amen.

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content