Uniwersytet w Edynburgu zakazuje konferencji chrzescijańskiej, z aplauzem wita konferencję Towarzystwa Pogańskiego

Szkocki uniwersytet w Edynburgu, wsławiony zeszłoroczną decyzją usunięcia modlitwy z programu zakończenia roku akademickiego oraz niedawną decyzją odmawiającą grupom chrześcijańskim zorganizowania konferencji na temat niemoralności homoseksualizmu, jak również proponujący rozszerzenie zakazu rozpowszechniania Biblii na terenie uniwersystetu, wyraził właśnie gorącą aprobatę zorganiowania w przyszłym miesiącu konferencji na temat pogaństwa.

Na konferencji, organizowanje przez działające na uniwersytecie Towarzystwo Pogańskie Pagan Society, planuje się prezentację wielu tematów, takich jak „Magia i sztuka czarnoksięska w XXI wieku”, „Pogańskie rodzicielstwo”, „Pogańskie małżeństwo”, „Pogańska symbolika i praktyka”, „Magia starożytnej Grecji”, „Tańce szamańskie”, i wiele innych. Szkocka Federacja Pogan cieszy się z możliwości zorganizowania na terenie Uniwersytetu konferencji, która „umożliwi ludziom wysłuchanie prelekcji na różne aspekty współczesnego pogaństwa oraz umożliwi zapoznanie się ludzi tak samo myślących w relaksującej, tolerancyjnej atmosferze”.

Matthew Tindale ze związku chrześciajańskiego Christian Union powiedział, że „Mamy tutaj do czynienia z przykładem jednoznaczej dyskryminacji. Inne religie, jak na przykład poganie, mogą korzystać z sal uniwerstytetu, ale wygląda na to, że istnieje jakaś niechęć do wydawania zezwolenia na to samo chrześcijanom. Jedyne czego żądamy, to tolerancji w takim samym stopniu udzielanej jak innym wyznaniom i organizacjom.”

Rzecznik Związku Pogan John Macintyre odpowiada mówiąc, że „Poganie z zasady sądzą, iż poglądy homofobiczne i seksofobiczne nie mogą być akceptowane i dyskryminacja na tej podstawie jest godna ubolewania.”

Simon Dames, rzecznik prasowy Kościola katolickiego w Szkocji nazwał działania uniwersytetu „Chrześcijanofobią”.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

Skip to content