Aktualizacja strony została wstrzymana

Ocieplanie wizerunku Jonnego Danielsa. Żydowski aktywista ponownie na okładce „Sieci”

Jonny Daniels znów trafił na okładkę „Sieci”. Okazją do rozmowy przeprowadzonej przez Jackia Karnowskiego stały się ataki wobec żydowskiego aktywisty. Przy okazji tygodnik pozwolił prezesowi fundacji From the Depths przedstawić swoją wizję relacji Polski i Izraela.

W lutym pismo umieściło na swojej okładce Danielsa oraz napis: „Kim pan jest, panie Daniels?”.

Teraz – gdy prezes fundacji From the Depths zyskał rozpoznawalność – tygodnik postanowił zająć się „wrogami” aktywisty.

Chociaż w wywiadzie nie padają ani nazwiska, ani nazwy organizacji, to dowiadujemy się, że Danielsa atakuje zarówno polska „skrajna prawica”, jak i izraelska skrajna lewica, co – zdaniem aktywisty – stanowi egzotyczny sojusz przeciw jego osobie.

W dalszej części wywiadu dowiadujemy się o osobistym poczuciu zagrożenia Jonnego Danielsa, który oprócz pogróżek doświadczył przecięcia opon w samochodzie. Zestawienie tego z wcześniejszymi słowami o polskiej „skrajnej prawicy” może zostać odczytane jako niebezpośrednie zasugerowanie, kto jest sprawcą przestępstwa. Żydowski aktywista widzi ponadto źródło słownych ataków w internecie na swoją osobę w tzw. rosyjskich trollach i łączy to ze zbliżającymi się wyborami.

Daniels odnosi się ponadto do twierdzeń o swojej niezwykle istotnej roli w polskiej polityce. Zaprzecza jakoby był nieoficjalnym wicepremierem, wiceprezydentem lub nadzorcą rządu RP. Dostrzeganie w Jonnym Danielsie osoby niezwykle wpływowej jest związane z faktem jego doskonałych relacji z najważniejszymi politykami obozu „dobrej zmiany” w połączeniu z krótką historią jego fundacji, o której sam mówi, że jest malutka (choć skuteczna). Prezes From the Depths wielokrotnie spotykał się z liderami PiS.

Źródło: „Sieci”

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-24)

 


 

Daniels: Za atakami na mnie stoją rosyjskie trolle! To antysemityzm, rasizm, nienawiść! 

Jonny’emu Danielsowi pomocną rękę podaje tygodnik „Sieci” braci Karnowskich. Na łamach najnowszego numeru żydowski lobbysta założyciel i prezes fundacji From The Depths skarży się na ataki na niego. Daniels w bokserskiej postawie trafił nawet na okładkę aktualnego numeru.

– W Polsce ludzie nie wiedzą, jak ostro jestem atakowany przez skrajną lewicę w Izraelu, przez marginalne, ale głośne środowiska. To są na razie ataki słowne, ale one są faktem. Mam wrażenie, że obie te grupy (skrajna polska prawica i skrajna lewica izraelska) są swoistymi partnerami w ataku na mnie, a szerzej na ludzi, którzy burzą ich obraz świata – mówi tygodnikowi Daniels. – Ataki na moją osobę są związane z szerszym problemem antysemityzmu, rasizmu, nienawiści. Moim zdaniem czuć w tym dziwną rękę, to jest wyraźny zapach rosyjskich trolli

Ponowił też stanowczy sprzeciw wobec ekshumacji w Jedwabnem.

– Tak, jestem przeciw ekshumacji i nie zmienię zdania w tej sprawie. Ale mówię też jasno: moje stanowisko ma źródło religijne. Nie jestem zapewne najbardziej religijnym z Żydów, ale wierzę w Boga, wierzę w życie pośmiertne i uznaję żydowską zasadę, że jeśli ciało zostało pogrzebane, to powinno zostać pozostawione w spokoju. Ciało jest złączone z duszą i każde naruszenie szczątków wpływa na duszę. Ci ludzie dość już wycierpieli, nie powinni być więcej nękani – tłumaczy.

Kilka dni temu podobną tezę tzn. o rzekomej rosyjskiej inspiracji ws. Danielsa wypowiedział Michał Karnowski.

Za: DziennikNarodowy.pl (Wrz 24, 2018)

 


 

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745