Wróg publiczny numer jeden. Postawiono zarzuty mężczyźnie, który wybił okno w synagodze

Prokuratura uznała, że wybicie okna to prawie zamach. Narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zarzuciła 27-letniemu mężczyźnie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, w związku z wybiciem przez niego szyby w oknie synagogi w Gdańsku-Wrzeszczu. 27-latek jest chory psychicznie.

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała w sobotę  że postawiony mężczyźnie zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku, zagrożony karą do trzech lat więzienia, obejmuje także złośliwe przeszkadzanie aktowi religijnemu oraz obrazę uczuć religijnych.

Wybita szyba w synagodze.| Źródło: Twitter

Wybita szyba w synagodze. / Źródło: Twitter

Podejrzany przyznał się do winy. Zarówno treść jego wyjaśnień, jak i zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazują, że jego zachowanie było następstwem zaburzeń psychicznych, stwierdzonej i rozpoznanej u niego choroby psychicznej. Pół roku wcześniej było prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo z tego samego rozdziału Kodeksu karnego, czyli przeciwko wolności sumienia i wyznania, zakończone wnioskiem do sądu o umorzenie postępowanie i umieszczenie mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym – powiedziała Wawryniuk.

Tamto zdarzenie dotyczyło kościoła

Oba wnioski z poprzedniego śledztwa przeciwko mężczyźnie nie zostały do tej pory rozpoznane przez sąd.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu wniosku do sądu o areszt dla mężczyzny, bo te zachowania u niego eskalują, i zachodzi obawa, że ponownie popełni przestępstwo – dodała prokurator.

Wyjaśniła, że prokuratura będzie też chciała poddać podejrzanego badaniom psychiatrycznym.

W gdańskiej synagodze, gdzie w środę w godzinach popołudniowych trwały przygotowania do modlitwy w ramach obchodów święta żydowskiego Jom Kipur, mężczyzna zbił kamieniem szybę w oknie. Policja zatrzymała sprawcę w piątek. Mężczyzna jest mieszkańcem gminy Trąbki Wielkie (Pomorskie).

W czwartek w godzinach popołudniowych przed budynkiem Nowej Synagogi odbyło się spotkanie potępiające atak na bożnicę, zorganizowane z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Uczestniczyli w nim m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesław Piszewski oraz biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka. Na zakończenie spotkania dokonano symbolicznego odsłonięcia nowego okna w synagodze.

– Z ogromnym bólem przyjąłem akt barbarzyństwa, do którego doszło w Gdańsku, kiedy ktoś rzucił kamieniem w okno synagogi w czasie modlitwy Jom Kipur – powiedział Andrzej Duda.

Ambasada Amerykańska w Polsce wystosowała specjalne oświadczenie potępiające „antysemicki atak”. Tak oto wybicie szyby przez chorego psychicznie człowieka urosło do rangi zamachu i wydarzenia na skalę nie tylko kraju, ale świata.

Za: Najwyższy Czas! (22/09/2018)

 


 

Jednorazowy atak na synagogę w Gdańsku wywołał międzynarodowe oburzenie. Po atakach na kościoły i ambasadę RP w Izraelu cisza

W samym Radomiu tylko na przełomie lipca i sierpnia zanotowano pięć włamań do kościołów katolickich. W Polsce jest co najmniej kilkadziesiąt takich przypadków. Tymczasem wielkie larum, włącznie z potępieniem przez ambasadora USA, wywołuje… jednorazowe wrzucenie kamienia do synagogi.

Rzucenie kamienia do gdańskiej synagogi potępiła już ambasador USA, Georgette Mosbacher. Ambasada USA w Warszawie potępia nienawistny i destrukcyjny czyn popełniony wobec gdańskiej synagogi podczas Jom Kippur, najświętszego żydowskiego święta. Stoimy u wszystkich tych, którzy zjednoczyli się w obliczu tego ataku – napisano na oficjalnym profilu amerykańskiej ambasady w Polsce.

Tymczasem próżno szukać jakichkolwiek słów potępienia ze strony ambasadora USA czy jakiegokolwiek innego państwa w razie włamania do kościoła w Polsce. Lokalne media informują, że tylko na przełomie lipca i sierpnia w Radomiu miały miejsce pięć włamań do katolickich świątyń.

Włamania miały charakter w większości złodziejski. Część jednak dokonywana była z przyczyn wyłącznie chuligańskich. Katolickie media w Polsce co kilkanaście dni informują o podobnym zdarzeniu na terenie naszego kraju.

Przypominamy również, że USA nie zareagowało w żaden sposób, gdy w lutym polska ambasada w Izraelu została zaatakowana przez nieznanych sprawców. Po protestach Żydów przeciwko polskiej ustawie o IPN ktoś namalował wulgarne wobec Polaków napisy na ogrodzeniu.

Czy więc jesteśmy państwem partnerskich? A może jednak – wbrew propagandzie poszczególnych rządów III RP – postkolonialnym Bantustanem Europy?

Źródło: echodnia.eu/rp.pl/wprost.pl

Za: Najwyższy Czas! (22/09/2018)

 


 

Ziemkiewicz skomentował złapanie sprawcy ataku na synagogę

INFO: Policja zatrzymała sprawcę napaści na gdańską synagogę. Wydarzenie skomentował publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz.

27-letni sprawca rzucił kamieniem w okno synagogi należącej do Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku Wrzeszczu. Wszystko zostało nagrane przez monitoring, a funkcjonariusze udostępnili wizerunek mężczyzny.

P. Ziemkiewicz pogratulował szefowi MSWiA oraz policji szybkiego ujęcia sprawcy. Publicysta zaapelował też, aby służby tak samo traktowały ataki na kościoły i katolików.

„Serdecznie gratuluję @PolskaPolicja i @jbrudzinski szybkiego ujęcia sprawcy ataku na synagogę. Wyrażę, jak sądzę, oczekiwanie miażdżącej większości społeczeństwa prosząc, by ataki na katolików i kościoły traktowane były przez Was z porównywalną powagą, sprawnością i stanowczością” – napisał Ziemkiewicz.

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (23-09-2018)

 


 

Aresztowany za wybicie szyby w synagodze pół roku temu zaatakował kościół katolicki

Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Zdaniem śledczych podejrzany jest chory psychicznie. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak poinformował prokurator, pół roku temu dopuścił się czynu przeciwko wolności sumienia i wyznania na szkodę parafii rzymskokatolickiej. Podczas prowadzonego wówczas śledztwa rozpoznano u niego chorobę psychiczną.

– Prokurator podjął decyzję o skierowaniu wniosku do sądu o areszt dla mężczyzny, ponieważ istnieje uzasadniona obawa, że ponownie popełni przestępstwo – wyjaśniła prokurator.

Prokuratura zarzuciła mężczyźnie, że swoim zachowaniem złośliwie przeszkodził w publicznym wykonywaniu aktu religijnego Gminie Wyznaniowej Żydowskiej, obrażając uczucia religijne członków wspólnoty oraz jednocześnie naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przebywające w holu synagogi osoby. Grozi za to do trzech lat więzienia.

– Prokurator uznał również, że podejrzany działał publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego – dodała Wawryniuk.
Dodała, że podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

– Ich treść oraz dokonane ustalenia, dotyczące rozpoznania u mężczyzny w toku innego postępowania choroby psychicznej wskazują, że jego zachowanie mogło być wynikiem zaburzeń psychicznych. Choroba została rozpoznana w toku postępowania dotyczącego zdarzenia sprzed pół roku. Podejrzany dopuścił się wówczas czynu przeciwko wolności sumienia i wyznania na szkodę parafii rzymskokatolickiej – wyjaśniła Wawryniuk.

W poprzednim śledztwie prokuratura złożyła do sądu wniosek o umorzenie postępowanie i umieszczenie mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym. Oba te wnioski nie zostały jednak do tej pory rozpoznane przez sąd.

Mężczyzna jest mieszkańcem gminy Trąbki Wielkie (Pomorskie). W czwartek w godzinach popołudniowych przed budynkiem Nowej Synagogi odbyło się spotkanie potępiające atak na bożnicę, zorganizowane z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wybicie szyby w synagodze przez chorego psychicznie mężczyznę wywołało tymczasem historyczną reakcję ambasady USA.

„Ambasada USA w Warszawie potępia nienawistny i destrukcyjny czyn popełniony wobec gdańskiej synagogi podczas Jom Kippur. Stoimy u boku wszystkich tych, którzy zjednoczyli się w obliczu tego ataku” – napisała w piątek na Twitterze ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher.

/Radio Zet, onet.pl, wpolityce.pl/

Za: MagnaPolonia.pl (22 września 2018)

 


 

Wielkie kłamstwo! Ambasada USA w Warszawie jeszcze bardziej prożydowska i antypolska. Polacy ich zniszczyli w komentarzach

Pod nowymi rządami ambasador Mosbacher placówka dyplomatyczna USA w Warszawie najwyraźniej staje się jeszcze bardziej prożydowska i antypolska niż do tej pory. Jakiś debil – dosłownie debil, człowiek ze stwierdzoną chorobą psychiczną, który kilka miesięcy temu zaatakował kościół – wybił szybę w synagodze w Gdańsku i się zaczęło.

Zaczęło się od Gdańska, gdzie w tamtejszej synagodze ktoś wybił szybę. Okazało się, że, jak podaje Dziennik Bałtycki, zrobił to chory psychicznie 27-latek z gminy Trąbki Wielkie, który miał stwierdzone zaburzenia psychiczne przy okazji ataku na kościół kilka miesięcy temu. Ale teraz to nie choroba, bo to atak na synagogę, więc musiał być to oczywiście wielki akt tradycyjnego polskiego antysemityzmu, przypomnijmy – gorszego od Holokaustu! 

Poniżej nagranie czynu tego chorego człowieka.

Oczywiście Żydzi od razu krzyknęli giewałt, i że to nic innego jak polski antysemityzm. Tradycyjnie kłamstwo zaczęła kolportować ambasada Izraela w Warszawie.

Czapkujący Żydom i Niemcom prezydent Gdańska Paweł Adamowicz od razu potępił incydent i wziął udział, w towarzystwie rabina Szchudricha, w przepięknej uroczystości wstawienia nowej szyby w synagodze. Nie, to nie żart! Uroczyście odsłonięto nową szybę, potępiając oczywiście ten jakże brutalny akt antysemityzmu. Co gorsza przyłączył się do tego biskup pomocniczy

archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka. Zdjęcie z tej wzruszającej chwili ilustruje niniejszy artykuł, drugie poniżej.

https://twitter.com/regem_et_regnum/status/1043531794086277120

No a skoro rabin Schudrich potępił ten straszliwy akt i ambasada Izraela w Warszawie też, to od razu zaćwierkała ambasada imperium w Warszawie i dała taki oto wpis.

„Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie potępia pełen nienawiści, destrukcyjny akt wymierzony w synagogę w Gdańsku, dokonany podczas Jom Kipur – najważniejszego żydowskiego święta. Solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy zjednoczyli się w obliczu tego incydentu.”

Polskim internautom ciężko było pominąć takie płaszczenie się przed Żydami przez placówkę dyplomatyczną USA, więc masowo skomentowali ten wpis, dokładniej pisząc „zmasakrowali” Amerykanów. Poniżej najlepsze komentarze.

cichy1974: wy się lepiej zjednoczcie by żydzi zaprzestali nas..Polaków ciągle upokarzać ;obsrywać to cośmy dla nich w czasie okupacji zrobili..tysiącami ukrywaliśmy ich przed śmiercią!często za cenę śmierci własnej i naszych rodzin..
i niech w końcu QRVA przestaną żądać odszkodowań!🙄🤮🤮

Kamilla: Czyli co staliście się już ambasada Izreala w Polsce? Polska też to potępia i ściga sprawcę z urzędu. Źenujące. Szkoda, ze nie jesteście tacy gorliwi, gdy chodzi o ataki Izraela na dzieci palestyńskie. Shame on you!!

https://twitter.com/Slaw_qh/status/1043408230620258305

https://twitter.com/mobajti/status/1043575847435812864

https://twitter.com/nowoczesnyprl/status/1043446640231817216

https://twitter.com/WJA0716/status/1043603637447143426

https://twitter.com/ulmusthic/status/1043596129915600897
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content