Szokujące wytyczne amerykańskich pediatrów: dziecko chce „zmienić” płeć? Musisz to zaakceptować

Aktualizacja: 2018-09-21 10:38 am

Amerykańska Akademia Pediatryczna wydała oświadczenie wzywające rodziców do afirmacji decyzji dziecka o tzw. zmianie płci. W tym celu zachęcają także do przeprowadzania odpowiednich operacji chirurgicznych.

W oświadczeniu zatytułowanym „Zapewnienie wszechstronnej opieki i wsparcia transpłciowym oraz płciowo – różnorodnych dzieciom i dorastającej młodzieży”, lekarze należący do Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej, oznajmili potrzebę afirmacji „wyborów płciowych” dzieci przez ich rodziców. W opinii lekarzy, rodzice powinni zapewnić przeprowadzenie odpowiednich operacji chirurgicznych.

Zdaniem części amerykańskich pediatrów, nie można dzieci mających wątpliwości co do swojej płci skazywać na cierpienie przebywania w „nie swoim ciele”. Stąd postulat przeprowadzania operacji chirurgicznych oraz kuracji hormonalnych mających na celu stopniową zmianę wyglądu zewnętrznego. AAP wyraźnie rozróżnia „płeć” biologiczną i społeczną.

Ponadto, AAP stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek próbom nakłaniania dzieci do zmiany decyzji. Nie wszyscy pediatrzy podzięlają tę szokującą opinię. Dyrektor Amerykańskiego Uniwersytetu Pediatrycznego, dr Michelle Cretella stanowczo sprzeciwia się decyzji AAP. Jej zdaniem, problemy dotyczące kwestii tożsamości płciowej dotykają w ogromnej większości dorastającej młodzieży, która wychodzi z nich naturalnie po zakończeniu tego okresu. Trwała zmiana w postaci operacji chirurgicznej może jej zdaniem wyrządzić „wielką niesprawiedliwość”  osobom borykającym się z takimi problemami.

DAU odłączyło się od AAP w 2002 r. ze względu na różnice światopoglądowe. Do niedawna Amerykański Uniwersytet Pediatryczny uznawał jeszcze transgenderyzm za zaburzenie psychiczne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykreśliła transgenderyzm z listy zaburzeń psychicznych w czerwcu 2018 r.

Źródło: lifesitenews.com / pediatrics.appublications.org

PR     

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104460 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]