Aktualizacja strony została wstrzymana

Szokujące wytyczne amerykańskich pediatrów: dziecko chce „zmienić” płeć? Musisz to zaakceptować

Amerykańska Akademia Pediatryczna wydała oświadczenie wzywające rodziców do afirmacji decyzji dziecka o tzw. zmianie płci. W tym celu zachęcają także do przeprowadzania odpowiednich operacji chirurgicznych.

W oświadczeniu zatytułowanym „Zapewnienie wszechstronnej opieki i wsparcia transpłciowym oraz płciowo – różnorodnych dzieciom i dorastającej młodzieży”, lekarze należący do Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej, oznajmili potrzebę afirmacji „wyborów płciowych” dzieci przez ich rodziców. W opinii lekarzy, rodzice powinni zapewnić przeprowadzenie odpowiednich operacji chirurgicznych.

Zdaniem części amerykańskich pediatrów, nie można dzieci mających wątpliwości co do swojej płci skazywać na cierpienie przebywania w „nie swoim ciele”. Stąd postulat przeprowadzania operacji chirurgicznych oraz kuracji hormonalnych mających na celu stopniową zmianę wyglądu zewnętrznego. AAP wyraźnie rozróżnia „płeć” biologiczną i społeczną.

Ponadto, AAP stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek próbom nakłaniania dzieci do zmiany decyzji. Nie wszyscy pediatrzy podzięlają tę szokującą opinię. Dyrektor Amerykańskiego Uniwersytetu Pediatrycznego, dr Michelle Cretella stanowczo sprzeciwia się decyzji AAP. Jej zdaniem, problemy dotyczące kwestii tożsamości płciowej dotykają w ogromnej większości dorastającej młodzieży, która wychodzi z nich naturalnie po zakończeniu tego okresu. Trwała zmiana w postaci operacji chirurgicznej może jej zdaniem wyrządzić „wielką niesprawiedliwość”  osobom borykającym się z takimi problemami.

DAU odłączyło się od AAP w 2002 r. ze względu na różnice światopoglądowe. Do niedawna Amerykański Uniwersytet Pediatryczny uznawał jeszcze transgenderyzm za zaburzenie psychiczne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykreśliła transgenderyzm z listy zaburzeń psychicznych w czerwcu 2018 r.

Źródło: lifesitenews.com / pediatrics.appublications.org

PR     

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-09-21) | https://www.pch24.pl/szokujace-wytyczne-amerykanskich-pediatrow--dziecko-chce-zmienic-plec--musisz-to-zaakceptowac,62986,i.html

Skip to content