PiS wciąż wierzy w Amerykę. Minister Błaszczak o obecności US Army w Polsce

Aktualizacja: 2018-09-15 10:58 am

– Przedstawiłem argumenty za stałą obecnością wojsk amerykańskich w Polsce – powiedział minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak po zakończeniu rozmów w Kongresie USA. 

Błaszczak spotkał się na kapitolu z politykami republikańskimi: przewodniczącym Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, Williamem Thornberrym oraz kongresmanem ze stanu New Jersey, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych niższej izby amerykańskiego parlamentu, Chrisem Smithem.

Smith w lipcu napisał, wraz z sześcioma innymi politykami Partii Republikańskiej, list do sekretarza obrony, gen. Jamesa Mattisa, w którym przedstawił argumenty za stałą obecnością wojsk amerykańskich w Polsce.

Minister Błaszczak nie był jednak w stanie określić, kiedy ewentualnie wojska amerykańskie mogłyby na stałe stacjonować w Polsce. – Nie będę wskazywał terminu, bo nie o to chodzi. Podkreślam jeszcze raz, że to jest proces – stwierdził. Jeśli jednak nie chodzi w tym przypadku o termin, to o co innego może chodzić?

Szef MON bardzo enigmatycznie komentował prowadzone rozmowy. Przyznał jedynie, że „rozmawia o faktach”. Dodał przy tym, że wszelkie sprawy związane z możliwością stałego stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce były tematem rozmów polsko-amerykańskiej grupy roboczej w Pentagonie, którym ze strony polskiej przewodniczył wiceminister obrony Tomasz Szatkowski. 

Błaszczak ujawnił również, że rozmowy jakie odbył w Pentagonie dotyczyły zakupu sprzętu wojskowego dla polskiej armii. Zapytany, o jakie kontrakty może chodzić, nie chciał odpowiedzieć. – O kontraktach mówimy wtedy, gdy one są sfinalizowane – powiedział.

Źródło: tvpinfo.pl

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104280 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]