Aktualizacja strony została wstrzymana

Ruch S.A. tonie w długach, a prezes Chalupec wyciąga 350 tysięcy miesięcznie

Czytelnicy wielu polskich gazet, niezależnie od prezentowanych przez nie poglądów mają poważny problem. Wszystko przez upadek, jednego z głównych kolporterów, czyli Ruchu S.A.. Upadek spółki nie przeszkadzał jednak w tym, by jej prezes jeszcze do niedawna zarabiał 350 tysięcy złotych miesięcznie.

Sytuacja finansowa Ruch S.A. jest katastrofalna, jednak jeszcze do niedawna prezes pobierał pensję w wysokości 350 tysięcy złotych miesięcznie. Jak podaje „Super Express” prowadzona od 2010 roku restrukturyzacja firmy nie przyniosła pożądanego efektu.

Kiosk

Kiosk „Ruch”. / fot. Wikipedia

Jeszcze do niedawna prezes spółki, Igor Chalupec, zarabiał 350 tysięcy złotych w upadającej firmie. Rzecznik przedsiębiorstwa tak komentuje opisaną przez „SE” sprawę:

„RUCH S.A. jest obecnie w procesie przyśpieszonego postępowania układowego („PPU”) w celu zawarcia układu częściowego z największymi Wydawcami – wierzycielami Spółki. Ze względu na otwarte „PPU” oraz trwające rozmowy z Wydawcami, nie komentujemy obecnej sytuacji finansowej RUCH S.A. Na obecnym etapie Spółka koncentruje się na wypracowaniu planu restrukturyzacyjnego i rozmowach z Wydawcami. Natomiast w pozostałych obszarach Spółka kontynuuje działania na dotychczasowych zasadach”.

Za: Najwyższy Czas! (12/09/2018) | https://nczas.com/2018/09/12/ruch-s-a-tonie-w-dlugach-a-prezes-wyciaga-setki-tysiecy-miesiecznie-nie-komentujemy-sytuacji-finansowej/

Skip to content