Ruch S.A. tonie w długach, a prezes Chalupec wyciąga 350 tysięcy miesięcznie

Aktualizacja: 2018-09-12 8:51 am

Czytelnicy wielu polskich gazet, niezależnie od prezentowanych przez nie poglądów mają poważny problem. Wszystko przez upadek, jednego z głównych kolporterów, czyli Ruchu S.A.. Upadek spółki nie przeszkadzał jednak w tym, by jej prezes jeszcze do niedawna zarabiał 350 tysięcy złotych miesięcznie.

Sytuacja finansowa Ruch S.A. jest katastrofalna, jednak jeszcze do niedawna prezes pobierał pensję w wysokości 350 tysięcy złotych miesięcznie. Jak podaje „Super Express” prowadzona od 2010 roku restrukturyzacja firmy nie przyniosła pożądanego efektu.

Kiosk

Kiosk “Ruch”. / fot. Wikipedia

Jeszcze do niedawna prezes spółki, Igor Chalupec, zarabiał 350 tysięcy złotych w upadającej firmie. Rzecznik przedsiębiorstwa tak komentuje opisaną przez „SE” sprawę:

„RUCH S.A. jest obecnie w procesie przyśpieszonego postępowania układowego („PPU”) w celu zawarcia układu częściowego z największymi Wydawcami – wierzycielami Spółki. Ze względu na otwarte „PPU” oraz trwające rozmowy z Wydawcami, nie komentujemy obecnej sytuacji finansowej RUCH S.A. Na obecnym etapie Spółka koncentruje się na wypracowaniu planu restrukturyzacyjnego i rozmowach z Wydawcami. Natomiast w pozostałych obszarach Spółka kontynuuje działania na dotychczasowych zasadach”.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104236 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]