Marek Jurek ostrzega: ideolodzy gender nie cofną się przed cenzurą Nowego Testamentu!

Marek Jurek na łamach tygodnika „Idziemy” scharakteryzował prawdziwe cele ideologów gender. Jego zdaniem, zwolennicy wykorzenienia tradycyjnego rozumienia rodziny (taką ideologię zawiera np. w Konwencja stambulska) nie zatrzymają się nawet przed próbami rewizji Pisma Świętego.

Niedawno w Belgii rozgorzała publiczna debata dotycząca promowania biblijnych treści w telewizji publicznej. Na cenzurowanym znalazł się odczytany podczas Mszy świętej transmitowanej przez telewizję publiczną fragment Ewangelii: „Źony bądźcie posłuszne swoim mężom, jak Panu, bo mąż jest głową rodziny jak i Chrystus – głową Kościoła” (Ef 5, 22 – 23). Marek Jurek odniósł się do reakcji środowisk lewicowych, zarzucających telewizji promowanie „stereotypicznych” treści.

„Ten dwutysiącletni tekst, będący fundamentem małżeństwa opartego na miłości, szacunku i wzajemnym poddaniu stał się kamieniem obrazy dla wyznających ideologię gender obecnych władz belgijskich (…), nie poprzestając na oburzeniu zażądano natychmiastowego usunięcia transmisji Mszy z programów publicznej radiofonii i telewizji” – relacjonuje przedstawiając model działania lewicy, która wykorzysta wszelkie możliwości i narzędzia prawno-polityczne dla osiągnięcia celu.

 „Nawet jeżeli do rządu i Parlamentu należy ostatnie słowo, w Radzie możemy [o usunięciu Mszy z telewizji] dyskutować” – argumentował wiceprzewodniczący Rady Administracyjnej RTBF (odpowiednik naszej Rady Mediów Narodowych) socjalista Gilles Doutrelepont.  

„Tak właśnie wygląda rzeczywistość ideologii gender. Jeżeli ktoś miał złudzenia, że zawarty w art. 12 konwencji stambulskiej nakaz wykorzeniania tradycji opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn ze czcią zatrzyma się przed rewizją i cenzurą Nowego Testamentu, to powinien dobrze przemyśleć te wypowiedzi” – argumentuje Jurek, jednocześnie zaznaczając, że nie wolno zwlekać z wypowiedzeniem Konwencji, póki są jeszcze w Europie Środkowej państwa, które nie dały jej sobie narzucić.

Źródło: „Idziemy”

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-10)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiemy skąd takie nagłe przebudzenie europosła, bowiem każdy kto choćby trochę śledzi wydarzenia z żydowsko-protestanckiej łączki widzi podchody i ataki przeprowadzane na Kościół katolicki, w tym na sam tekst Nowego Testamentu. Nic nowego. A to, że ataki się wzmogą też nie jest żadną nowinką i przepowiednie europosła przypomina przepowiadanie deszczu. Oczywiście, że będzie padało! Będzie nawet oberwanie chmury i wiążący się z tym potop.

 


 

Skip to content