Marek Jurek ostrzega: ideolodzy gender nie cofną się przed cenzurą Nowego Testamentu!

Aktualizacja: 2018-09-10 11:56 am

Marek Jurek na łamach tygodnika „Idziemy” scharakteryzował prawdziwe cele ideologów gender. Jego zdaniem, zwolennicy wykorzenienia tradycyjnego rozumienia rodziny (taką ideologię zawiera np. w Konwencja stambulska) nie zatrzymają się nawet przed próbami rewizji Pisma Świętego.

Niedawno w Belgii rozgorzała publiczna debata dotycząca promowania biblijnych treści w telewizji publicznej. Na cenzurowanym znalazł się odczytany podczas Mszy świętej transmitowanej przez telewizję publiczną fragment Ewangelii: „Źony bądźcie posłuszne swoim mężom, jak Panu, bo mąż jest głową rodziny jak i Chrystus – głową Kościoła” (Ef 5, 22 – 23). Marek Jurek odniósł się do reakcji środowisk lewicowych, zarzucających telewizji promowanie „stereotypicznych” treści.

„Ten dwutysiącletni tekst, będący fundamentem małżeństwa opartego na miłości, szacunku i wzajemnym poddaniu stał się kamieniem obrazy dla wyznających ideologię gender obecnych władz belgijskich (…), nie poprzestając na oburzeniu zażądano natychmiastowego usunięcia transmisji Mszy z programów publicznej radiofonii i telewizji” – relacjonuje przedstawiając model działania lewicy, która wykorzysta wszelkie możliwości i narzędzia prawno-polityczne dla osiągnięcia celu.

 „Nawet jeżeli do rządu i Parlamentu należy ostatnie słowo, w Radzie możemy [o usunięciu Mszy z telewizji] dyskutować” – argumentował wiceprzewodniczący Rady Administracyjnej RTBF (odpowiednik naszej Rady Mediów Narodowych) socjalista Gilles Doutrelepont.  

„Tak właśnie wygląda rzeczywistość ideologii gender. Jeżeli ktoś miał złudzenia, że zawarty w art. 12 konwencji stambulskiej nakaz wykorzeniania tradycji opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn ze czcią zatrzyma się przed rewizją i cenzurą Nowego Testamentu, to powinien dobrze przemyśleć te wypowiedzi” – argumentuje Jurek, jednocześnie zaznaczając, że nie wolno zwlekać z wypowiedzeniem Konwencji, póki są jeszcze w Europie Środkowej państwa, które nie dały jej sobie narzucić.

Źródło: „Idziemy”

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-10)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiemy skąd takie nagłe przebudzenie europosła, bowiem każdy kto choćby trochę śledzi wydarzenia z żydowsko-protestanckiej łączki widzi podchody i ataki przeprowadzane na Kościół katolicki, w tym na sam tekst Nowego Testamentu. Nic nowego. A to, że ataki się wzmogą też nie jest żadną nowinką i przepowiednie europosła przypomina przepowiadanie deszczu. Oczywiście, że będzie padało! Będzie nawet oberwanie chmury i wiążący się z tym potop.

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104216 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]