Kult Bandery wchodzi na nowy etap. „Sława Ukrainie” oficjalnym zawołaniem ukraińskiej armii?

Aktualizacja: 2018-09-4 12:11 pm

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wniósł do parlamentu projekt ustawy ustanawiający hasło morderców walczących pod sztandarami OUN-UPA jako dozwolone pozdrowienie w ukraińskiej armii.

Kult Bandery wchodzi na nowy etap. „Sława Ukrainie” oficjalnym zawołaniem ukraińskiej armii?

By Birczanin (Own work (own photo)) [Public domain], via Wikimedia Commons

Projekt nowelizacji ustawy wpłynął w poniedziałek z Administracji Prezydenta do Rady Najwyższej.

O przygotowywanej przez Poroszenkę inicjatywie informował już wcześniej minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak. Dotychczas w ukraińskiej armii obowiązywało zawołanie „Witajcie towarzysze”  i odpowiedź „Źyczymy zdrowia”.

Zgodnie z projektem, nowym zawołaniem tamtejszych sił zbrojnych stanie się „Sława Ukrainie”, na które odpowiedzią będzie „Gierojam Sława”. Jest to hasło zbrodniczej i barbarzyńskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i UPA, które odpowiadają za przeprowadzenie ludobójstwa na Kresach Południowo-Wschodnich.

Źródło: kresy.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-04)

 


 

Banderowski marsz przez ukraińskie instytucje. ,,Herojam Sława” również w policji?

Po tym, jak prezydent Ukrainy Petro Poroszenko złożył projekt ustawy ustanawiający hasło OUN-UPA jako oficjalne zawołanie w ukraińskiej armii, parlament podjął decyzję o wprowadzeniu nacjonalistycznego hasła również w policji.

W czwartek krajowy parlament, rozpatrując wniosek prezydenta, skierował projekt do komisji ds. bezpieczeństwa narodowego. Ma ona rozszerzyć zakres proponowanej ustawy o zapis wprowadzający hasło nacjonalistycznych ugrupowań OUN-UPA nie tylko do armii, ale i policji.

Komisja od razu pozytywnie zaopiniowała projekt. W następnym tygodniu zostanie rozpatrzony w drugim czytaniu przez Radę Najwyższą.

W sprawę zaangażował się wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych, Wadym Trojan, były zastępca szefa nacjonalistycznego pułku Azow i neonazistowskiej organizacji Patriot Ukrainy.

To słowa o świętym znaczeniu, jakimi nareszcie mają witać się wszyscy obrońcy Ukrainy i bojcy za jej niepodległość – zaznaczył Trojan.

Pierwotny projekt ustawy prezydent Ukrainy złożył w poniedziałek, a pierwsze czytanie odbyło się już w trzy dni później. Za przyjęciem opowiedziało się 286 deputowanych. Jeszcze tego samego dnia parlamentarna komisja postanowiła rozszerzyć zawołanie o ukraińską policję.

O nasileniu banderowskiej propagandy w ostatnim czasie informowaliśmy tutaj:

Źródło: Kresy.pl, Wikipedia, PCh24.pl

NP

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-07)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103670 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]