Nowy Jork: sprzeciw dla adopcji dzieci przez homozwiązki sprzeczne z prawem stanowym

Aktualizacja: 2018-08-27 10:22 am

Władze stanu Nowy Jork pozbawiły działającą tam organizację „Catholic Charities of Buffalo” możliwości przekazywania dzieci do adopcji rodzinom zastępczym. To kara za sprzeczne z prawem nieudzielanie adopcji tak zwanym „rodzinom homoseksualnym”.

„Catholic Charities of Buffalo” popadły w konflikt z miejscowymi organizacjami zrzeszającymi osoby z subkultury LGBT (lesbijki, geje, homoseksualiści, transseksualiści). Odmowa przydzielania dzieci do adopcji homozwiązkom wywołała oskarżenia o dyskryminację na tle seksualnym.

W związku ze złożonymi oskarżeniami władze stanowe zdecydowały o odebraniu katolickiej organizacji możliwości prowadzenia procesu adopcyjnego. Ta bowiem, w swojej polityce kierowała się nauką Kościoła mówiącą jasno, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

– Napawa nas wielkim smutkiem fakt, że spuścizna naszej wykwalifikowanej i doświadczonej kadry w zakresie prowadzenia usług adopcyjnych zostanie utracona – powiedział szef organizacji, Dennis C. Walczyk. „Catholic Charities of Buffalo” sprawowało opiekę nad 34 dziećmi, oddanymi do opieki w certyfikowanych 55 domach zastępczych.

„Dyskryminacja” na podłożu seksualnym jest z urzędu ścigana na podstawie „Sexual Orientation Non-Discrimination Act (SODA)”, które weszło w życie w 2003 r. „Małżeństwa” osób tej samej płci, zostały w Nowym Jorku zalegalizowane w 2011 r.

Do decyzji władz odniosła się także diecezja Buffalo. Przytoczono fragment adhortacji „Amoris Laetitia”, w którym papież przypomina jasno, że Kościół nie popiera adopcji dzieci przez homozwiązki, ponieważ te ostatnie nie postępują zgodnie z Bożym Planem.

Źródła: catholicnewsagency.com / ccwny.org / christianpost.com

PR    

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103552 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]