Nowy Jork: sprzeciw dla adopcji dzieci przez homozwiązki sprzeczne z prawem stanowym

Władze stanu Nowy Jork pozbawiły działającą tam organizację „Catholic Charities of Buffalo” możliwości przekazywania dzieci do adopcji rodzinom zastępczym. To kara za sprzeczne z prawem nieudzielanie adopcji tak zwanym „rodzinom homoseksualnym”.

„Catholic Charities of Buffalo” popadły w konflikt z miejscowymi organizacjami zrzeszającymi osoby z subkultury LGBT (lesbijki, geje, homoseksualiści, transseksualiści). Odmowa przydzielania dzieci do adopcji homozwiązkom wywołała oskarżenia o dyskryminację na tle seksualnym.

W związku ze złożonymi oskarżeniami władze stanowe zdecydowały o odebraniu katolickiej organizacji możliwości prowadzenia procesu adopcyjnego. Ta bowiem, w swojej polityce kierowała się nauką Kościoła mówiącą jasno, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

– Napawa nas wielkim smutkiem fakt, że spuścizna naszej wykwalifikowanej i doświadczonej kadry w zakresie prowadzenia usług adopcyjnych zostanie utracona – powiedział szef organizacji, Dennis C. Walczyk. „Catholic Charities of Buffalo” sprawowało opiekę nad 34 dziećmi, oddanymi do opieki w certyfikowanych 55 domach zastępczych.

„Dyskryminacja” na podłożu seksualnym jest z urzędu ścigana na podstawie „Sexual Orientation Non-Discrimination Act (SODA)”, które weszło w życie w 2003 r. „Małżeństwa” osób tej samej płci, zostały w Nowym Jorku zalegalizowane w 2011 r.

Do decyzji władz odniosła się także diecezja Buffalo. Przytoczono fragment adhortacji „Amoris Laetitia”, w którym papież przypomina jasno, że Kościół nie popiera adopcji dzieci przez homozwiązki, ponieważ te ostatnie nie postępują zgodnie z Bożym Planem.

Źródła: catholicnewsagency.com / ccwny.org / christianpost.com

PR    

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-08-27) | https://www.pch24.pl/nowy-jork--sprzeciw-dla-adopcji-dzieci-przez-homozwiazki-sprzeczne-z-prawem-stanowym,62418,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content