Rasizm w HBO. Wśród reżyserów biali mężczyźni są w mniejszości. To celowe działanie

Stacja telewizyjna HBO oficjalnie podała, że 57 procent zespołu pracujących dla niej reżyserów seriali i filmów to kobiety oraz mężczyźni o innym niż biały kolorze skóry. Oczywiście to dla nich powód do dumy.

Te przechwałki, że z powodu koloru skóry eliminuje się coraz więcej białych reżyserów w stacji HBO, zawdzięczamy kampanii „Because of Her”. Stacja zapowiada, że w przyszłości podobne rasistowskie rozwiązanie ma być wprowadzone wśród scenarzystów tworzących dla nadawcy. Jest tam za dużo białych, wiec trzeba ich wyrzucić.

HBO chwali się, że 57 proc. reżyserów tworzących treści dla stacji w sezonie 2017/18 stanowią białe i kolorowe kobiety oraz kolorowi mężczyźni. To poważna zmiana biorąc pod uwagę, że według raportu organizacji Director’s Guild of America w sezonie 2014/15 jedynie 23 proc. reżyserów nie było mężczyznami rasy białej.

Jak czytamy w mediach zróżnicowanie pod względem płci i koloru skóry wśród pracujących dla HBO reżyserów to m.in. efekt uruchomionej przez Casey’a Bloysa, szefa programowego HBO, akcji pod nazwą Because of Her. Ma ona prezentować sylwetki zdolnych reżyserów – kobiet tworzących seriale i filmy dla stacji i podkreślać zalety zróżnicowania w tym środowisku.

Lepsze treści Bloys podkreśla, że współpraca nadawcy z większą liczbą kobiet czy mężczyzn innej rasy niż biała nie jest wyrazem poprawności politycznej, ale sposobem na tworzenie lepszych treści dla odbiorców.

Menedżer twierdzi, że inna wrażliwość kobiet pozwala im ujmować poszczególne historie w zupełnie innym kontekście niż ten, który wybierają zwykle reżyserzy będący białymi mężczyznami.

HBO zapowiada, że tendencja do różnicowania twórców pod względem płci oraz koloru skóry będzie kontynuowana i rozszerzana poza krąg reżyserów.

Źródło: naekranie.pl / wirtualnemedia.pl

Za: Najwyższy Czas! (15/08/2018) | https://nczas.com/2018/08/15/rasizm-w-hbo-wsrod-rezyserow-biali-mezczyzni-sa-w-mniejszosci-to-celowe-dzialanie/

Skip to content