USA: plaga operacji plastycznych wśród nastolatków. Chcą wyglądać jak na filtrach ze Snapchata

Aktualizacja: 2018-08-13 10:18 am

Wśród amerykańskich nastolatków zapanowała nowa moda. Za pomocą kosztownych operacji plastycznych chcą jak najbardziej upodobnić się do tego, jak wyglądają na zdjęciach opatrzonych snapchatowymi filtrami.

Media społecznościowe wzmagają w młodych ludziach niezadowolenie z własnego ciała i poczucie niedoskonałości. Niektórzy są już w stanie upodobnić się do wirtualnych wersji samego siebie za pomocą operacji plastycznych. Szaleństwo sięga coraz dalej, a eksperci alarmują.

W oficjalnym czasopiśmie Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego opublikowano artykuł dotyczący nowej mody panującej wśród amerykańskiej młodzieży. Coraz częściej decydują się na operacje plastyczne twarzy, w tym zabiegi uwydatniające wargi, zmniejszające nos czy powiększenie oczu. Wszystko po to, by upodobnić się do wirtualnych wersji samych siebie widocznych na snapchatowych zdjęciach. Eksperci określili to zjawisko mianem „snapchatowej dyzmorfii”.

Za pomocą filtrów dostępnych w popularnej aplikacji mobilnej, możemy np. przyprawić sobie zajęcze uszy czy psi język. Oprócz tego, są jeszcze filtry dużo subtelniejsze, delikatnie poprawiające rysy naszej twarzy: wysmuklające jej owal, powiększające oczy czy zmniejszające nos. Zjawisko „snapchatowej dyzmorfii” nie jest niczym nowym. Ludzie od lat starali się upodobnić do celebrytów, lub postaci przez nich w jakiś sposób cenionych.

W dobie mediów społecznościowych, swój wirtualny wygląd możemy poprawić niemal natychmiast. Co więcej możemy się nim także pochwalić z całym światem (…) nadmierne korzystanie z tego typu poprawek prowadzić może do wielu zaburzeń dysmorficznych ciała. Ich następstwami może być depresja, obniżone poczucie własnej wartości, a w niektórych przypadkach nawet skłonności samobójcze – podkreśliła dr.  Laura Cusamano, pracownik jednej z klink specjalizujących się w leczeniu takich zaburzeń.

Źródło: catholicnewsagency.com / jamanetwork.com

PR           

czytaj także:

Ratuj swoje dziecko. „Snapchat” wykorzystywany do deprawacji nieletnich!

Drodzy rodzice. Odinstalujcie z telefonów waszych dzieci Snapchata. Natychmiast. Nie pytajcie dlaczego. Znienawidzą was za to, ale to minie. Mówi wam to ksiądz, który słyszy ich grzechy” – pisał na twitterze ks. Dan Beeman z USA. Czym charakteryzuje się zatem popularna aplikacja, że wywołało to takie zaniepokojenie kapłana?

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103297 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]