Kaufland otrzymał 100 mln euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na modernizację sklepów w Polsce

Aktualizacja: 2018-08-8 9:37 am

Niemiecka sieć sklepów Kaufland otrzymała kolejną pożyczkę od Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 100 mln euro. Pieniądze mają być przeznaczone ma modernizację sklepów w Polsce. O sprawie pisze portal dlahandlu.pl.

Według informacji przekazanych od Anny Roggenbuck z CEE Bankwatch Network, EBI nie może udzielić takiej pożyczki, jeśli nie zgodzi się na to kraj, w którym prowadzona jest dana inwestycja. Wynika to z art. 18 pkt. 6 statutu Banku. Przedstawicielem polskiego rządu w EBI jest podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Piotr Nowak.

Schwarz Group, będąca właścicielem Kauflandu, otrzymała pożyczkę w takiej samej kwocie w 2016 r. Wsparcie z EBI miało pomóc w ekspansji i rozwoju działalności niemieckiej sieci w Polsce.

źródło: dlahandlu.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103144 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]